Селекционерът на немския национален отбор Йоахим Льов не скри своето огорчение след загубата от Мексико с 1:0 в мач от Група F  на световното първенство.

"Ние сме разочаровани, защото загубихме първата среща. За нас това е ненормална ситуация, защото побеждавахме на предишните турнири. Трябва да извлечем урок от това.

Играхме лошо през първото полувреме, трябва да признаем това. Ние не играхме както обикновено - в атака и бързо. Оставяхме свободни зони и не успявахме в отбрана.

Мексико започна да играе по-дълбоко след почивката, а ние започнахме да атакуваме и да създаваме положения. Но изпуснахме положения, вземайки прибързани решения, макар че превъзхождахме съперника. Задължително ще победим във втория мач", каза Льов.

Следващата среща на Германия е срещу Швеция на 23 юни (събота) от 21:00 часа българско време.