Един от най-скъпите вратари  в историята – Алисон Бекер, едва не закопа Ливърпул при трудната победа с 2:1 като гост над Лестър.

Мърисайдци поведоха през първото полувреме с голове на Садио Мане (10) и Роберто Фирмино (45), но след почивката значително намалиха оборотите в атака на "Кинг Пауър Стейдиъм".

Трудно се виждаше как "лисиците" ще се върнат в срещата до 63-ата минута. Тогава Алисон тръгна да финтира Келечи Ихеаначо в наказателното поле и нападателят открадна топката. Последва подаване към Рашид Газел, за когото не беше проблем да вкара първия си гол за Лестър.

Грешката на Алисон все пак не се оказа фатална, защото Ливърпул не допусна ново попадение до края. Така "червените" продължиха с победната си серия от началото на сезона и имат пълен актив от 12 точки.

Лестър остава с 6 т.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ngIgIJrgjmo" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>