Селекционерът на Португалия Фернандо Сантош не спести добри думи по адрес на Кристиано Роналдо.

Петкратният носител на Златната топка вчера вкара четири гола при победата с 5:1 като гост над Литва. По този начин звездата подобри куп рекорди.

"Кристиано Роналдо е най-добрият в света", заяви Сантош. "С представянето си го показа по ясен и категоричен начин", допълни спецът.

Относно самата среща той заяви, че през първото полувреме европейският първенец не е действал много организирано и не е успял да наложи контрол. На почивката резултатът беше 1:1, но през втората част Роналдо се развихри с пълна сила.

"През вторите 45 минути бяхме по-добри и за това спечелихме. Беше важно да вземем трите точки. Но работата още не е свършена. Вярвам, че имаме всички шансове да спечелим групата", допълни Сантош.

В класирането Португалия заема 2-ро място с 8 точки от 4 мача. Лидер е Украйна с 13 пункта от 5 срещи, Сърбия има 7 т., също от 5 двубоя.