Ливърпул тресна Нюкасъл без особени проблеми с 4:0 в среща от 19-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на стадион "Анфийлд" очаквано мина под диктовката на мърсисайдци, които откриха резултата в 11-ата минута чрез Деян Ловрен, вкарал зрелищно попадение.

Малко след почивката Мохамед Салах си изработи дузпа по хитър начин и я реализира сам, а в 79-ата минута Джердан Шакири ликвидира интригата с гол на празна врата. Резервата Фабиньо също записа името си сред голмайсторите малко по-късно.

Лидерът Ливърпул събра 51 точки на върха и вече води с цели шест на новият втори в таблицата - Тотнъм. Нюкасъл е 15-и със 17 пункта.

Домакините натиснаха още от първите секунди и дефанзивният вал на "свраките" оцеля по чудо, като постепенно играта се поизравни в осмата минута Хоселу беше този, който отправи първия опасен удар с глава. Топката обаче тупна на земята и профуча покрай десния страничен стълб.

Малко след това Джердан Шакири получи златна възможност за Ливърпул след многоходова комбинация, но не уцели топката от осем метра и би покрай гредата.

Още при следващата си атака мърсисайдци заслужено откриха резултата. Топката беше изчистена лошо в наказателното поле и включилият се в предни позиции Деян Ловрен отправи фантастичен изстрел от ждроб, опитвайки да скъса мрежата.

Не след дълго Шакири отново би встрани от целта, а същото за гостите стори и Ричи. Александър-Арнолд проби отдясно и направи много хубаво центриране по земя, но Садио Мане бе хванат в крачка. По-късно и Хендерсън беше неточен.

Минута преди края на първото полувреме Шакири отправи страховит снаряд от пряк свободен удар, но Дубравка обра овациите с невероятно спасяване с върха на пръстите си, като топката летеше точно под напречната греда.

Почти веднага след почивката Ливърпул нанесе втори удар. Мохамед Салах си изработи хитро дузпа, падайки след дърпане от страна на Дъмет и реферът посочи бялата точка. Египтянинът застана зад топката и я прати в долния ляв ъгъл.

Пет минути след това Мане провали страхотна атака на своите. Той беше изведен на чудесна позиция и реши да подава към Фирмино на далечната греда, но бранител пресече паса. В средата на втората част Дубравка отказа Фирмино отблизо.

В 79-ата минута по всичко личеше, че Ливърпул ще пропусна още една добра възможност, защото Мане беше блокиран след леко забавяне. Домакините все пак задържаха топката и Шакири се разписа след прекрасно подаване отдясно на Александър-Арнолд.

Шест минути след това Фабиньо вкара първия си гол за Ливърпул, засичайки с глава майсторското центриране на Салах, при което топката се въртеше вътре към вратата на противника.

Дежурният пропуск на Мане настъпи малко по-късно, като неговият шут прелетя над целта. В добавеното време Дубравка се намеси при удар с глава на Стъридж. При една от малкото възможности за гостите Алисон спаси от упор изстрел на Лонгстаф.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/I5w7VzBL-ho" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ливърпул - Нюкасъл 4:0

1:0 Деян Ловрен - 11'
2:0 Мохамед Салах - 48', дузпа
3:0 Джердан Шакири - 79'
4:0 Фабиньо - 85'

Ливърпул: Алисон, Ловрен, ван Дайк, Александър-Арнолд, Робъртсън (Клайн - 82'), Хендерсън, Вайналдум (Фабиньо - 62'), Шакири, Мане, Салах, Фирмино (Стъридж - 69')

Нюкасъл: Дубравка, Фернандес, Ласелс, Дъмет, Йедлин, Ричи (Мърфи - 80'), Диаме, Хейдън, Кенеди (Лонгстаф - 73'), Муто, Хоселу