Арда стигна до обрат о победи Етър с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Красимир Станоев (50') даде аванс за "виолетовите", след като бе точен от дузпа, а Жоао Аморим (52) възстанови равенството. Илиас Хасани (61) направи пълен обрат и донесе победата за Арда.

Така тимът от Кърджали вече има в актива си 18 точки и се изравни с Берое на петото място във временното класиране. Новакът в елита изостава само на точка от четвъртия ЦСКА. Етър пък е 9-и с 11 пункта

Символичните домакини бяха близо до гол още в 3-ата минута. Спас Делев центрира отлично, но Аморим не успя да засече топката. В ответната атака Ивайло Димитров намери Крис Гади в наказателното поле. Французинът нанесе удар, който срещна тялото на Милчо Ангелов.

Малко по малко "виолетовите" успяха да ограничат опасните атаки на съперника и чиста възможност за Арда пред вратата на Иванов нямаше до 43-ата минута, когато пак Аморим получи възможност да стреля, но не го направи добре.

В 48-ата минута Етър организира добра контраатака, при която Димитров навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Гаич. Главният рефер посочи бялата точка, а Красимир Станоев с безапелационен удар даде аванс на гостите.

Радостта на гостите обче продължи кратко. Две минути по-късно Жоао Аморим възстанови равенството, след като Деян Лозев центрира в наказателното поле, а там Аморим подложи крак, пращайки топката в мрежата.

В 67-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар. Илиас Хасани се извиси надв всички и с глава вкара за 2:1.

До края на двубоя Арда не позволи да се стигне до ново попадение и успя да запише важна победа в елита.