Реал Мадрид постигана категорична победа в гостуването си на Ейбар с 4:0 в двубой от от 13-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Мунисипал Ипуруа"

За разлика от последните си визити, футболистите на треньора Зинедин Зидан действаха много агресивно в нападение и още преди почивката стигнаха до класически резултат, като точни за гостите бяха Карим Бензема (17', 29'д.) и Серхио Рамос (20'д.).

През втората част темпото на игра чувствително спадна, но "белия балет" отново успя да отбележи, благодарение на Федерико Валверде (61') след прекрасна асистенция на Лука Модрич.

Така мадридчани огравиха класирането в първенството с актив от 25 точки, с 2 повече от Реал Сосиедад и 3 от кръвния враг Барселона, който по-късно тази вечер ще се изправи срещу Селта Виго. Eйбар се намира на 15-ото място с 15 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/69ERGlcPgYc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Гостите поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и стигнаха до интересно положение в третата минута. Чудесна възможност пред Карим Бензема бе анулирана заради засада. В третата минута французинът беше зад отбраната на гостите, не забави с удара и нацели далечната греда.

В 11-ата минута отново нападателят затрудни отбраната на домакините.  Той си освободи пространство в наказателното поле и отправи добър удар към средата на вратата, но Марко Дмитрович спаси.

Шест минути по-късно Реал поведе в резултата. След суматоха в наказателното поле, Бензема показа чудесна техника и подаде към Валверде, защитник на домкините препречи пътя на топката към мрежата, след което Валверде подаде вляво към французина, а той нямаше проблем въпреки малкия ъгъл - 0:1.

Само две минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Пабло де Блазис повали на земята Еден Азар и съдията Адриан Кордеро Вега посочи бялата точка без да се замисли. Серхио Рамос се нагърби с отговорността и не сгреши.

Ситуацията се повтори в 28-ата минута, след като Коте игра непозволено срещу Лукас Васкес. Този път Бензема застана зад топката и реализира, правейки резултата класически.

В добавеното време на първата част Гонсало Ескаланте имаше чудесна възможност за гол, но топкаат тупна пред него и той отблизо би над гредата. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През вторите 45 минути, имайки предвид комфортната преднина, гостите от Мадрид видимо намалиха темпото, за да си спестят силите за предстоящите международни мачове на националните отбори.

В 62-ата минута Лука Модрич върна пред границата на наказателното поле, откъдето Феде Валверде плътен удар по земя, който остави безпомощен вратаря Дмитрович - 0:4.

В 77-ата минута прекрасно центриране в наказателното поле намери Винисиус Жуниор, който с глава насочи топката към левия ъгъл, но Дмитрович показа своята подвижност и направи удивително спасяване.

Ейбар - Реал Мадрид 0:4

Голмайстори: Карим Бензема (17', 29'д.), Серхио Рамос (20'д.), Федерико Валверде (61')

Ейбар: Дмитрович, Де Бласис, Арбия, Бигас, Коте, Диоп (Експозито 81'), Ескаланте, Ореяна (Леон 65'), Инуй, Кике (Чарлез 81'), Енрих
Треньор: Хосе Мендилибар

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Валверде (Иско 72'), Модрич, Лукас (Диас 81'0, Азар (Винисиус 72'), Бензема
Треньор: Зинедин Зидан