Аржентина и Уругвай завършиха наравно 2:2 в приятелска среща, играна на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив.

Футболистите на селекционера Лионел Скалони бяха по-активните на терена, но символичните гости успяха да поведат в резултата, благодарение на Едисон Кавани (34').

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mdT3eIKEoI8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

През втората част териториалното предимство на аржентинците бе възнаградено с гол на Серхио Агуеро (63'), който възстанови равенството. Луис Суарес (68') обаче се разписа от пряк свободен удар, а в края на срещата Лионел Меси (90+2') бе точен от дузпа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TMJjr_j58VU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Футболистите на Аржентина поеха инициативата след началото на съдийския сигнал, разигравайки търпеливо топката в търсене на грешка в противниковата защита. Първото по-интересно положение бе в 18-ата минута, когато Леандро Паредес получи точно подаване и опита да застраши вратаря с удар от далечно разстояние. Топката обаче премина високо над напречната греда.

Две минути по-късно Луис Суарес прибра късо подаване дълбоко в наказателното поле, но се забави твърде дълго с удара, позволявайки на защитника Николас Отаменди да блокира опита му.

В 34-ата минута символичните гости поведоха в резултата. Единсон Кавани получи добър разсичащ защитата пас по трева в наказателното поле и без колебание прати топката във вратата.

В следващите минути аржентинците продължиха да разиграват помежду си, но опитите им да пробият защитата на Уругвай бяха неуспешни. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част случващото се на терена не се промени, а темпото на игра на двата отбора чувствително спадна. Въпреки това символичните домакини успяха да стигнат до изравнителен гол. В 63-ата минута Серхио Агуеро засече с глава центриране отляво и прати топката в десния ъгъл - 1:1.

Радостта на аржентинците обаче продължи кратко, тъй като Луис Суарес се разписа в 68-ата минута. Уругвайското острие на Барселона бе точен от пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря Естебан Андрада.

Точно когато мачът отиваше към победа за Уругвай, аржентинците получиха правото да изпълнят дузпа. Лионел Меси се нагърби с отговорността и не сгреши, оформяйки крайния резултат.

Аржентина - Уругвай 2:2

Голмайстори: Едисон Кавани (34'), Серхио Агуеро (63'), Луис Суарес (68'), Лионел Меси (90+2'д.)

Аржентина: Андрада, Саравия, Отаменди, Пецела, Таяфико, Паредес (Гонсалес 79'), Де Пол, Акуня (Домингес 68'), Дибала (Мартинес 76'), Меси, Агуеро
Селекционер: Лионел Скалони

Уругвай: Кампаня, Касерес, Коатес (Табарес 17'), Годин, Вина, Торейра, Весино, Дипета (Бентанкур 75'), Лосано, Кавани (Лаксалт 56'), Суарес
Селекционер: Оскар Табарес