Борусия Дортмунд мина през ада, но победи с 5:3 Аугрсбург, след като губеше с 1:3 двубой от 18-ия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "ВВК Арена".

Футболистите на треньора Лусиен Фавре стояха малко по-добре на терена, но въпреки това допуснаха гол в своята врата, който бе дело на Флориан Нидерлехнер (34'). През втората част заваляха голове.

Първо домакините удвоиха с попадение на Марко Рихтер (46'), а малко след това Юлиан Бранд (49') върна едно попадение. Нидерлехнер (55'), а броени минути след това новото попълнение на "жълто-черните" Ерлинг Халанд (60') се разписа само 3 минути след като влезе в игра. Секунди след това Джейдън Санчо (61') възстанови равенството. Халанд (71', 79') направи дебюта си сенззационен, оформяйки своя хеттрик.

Така Борусия се изкачи до четвъртото място с 33 точки, колкото има и Шалке 04, но с по-лоша голова разлика. Третият Байерн Мюнхен също е с 33 пункта, но балансът при попаденията е по-добър от този на "жълто-черните". Баварците са и с мач по-малко, като утре гостуват на Херта. Аугсбург пък се намира на 10-о място с 23 точки.

Двубоят започна добре за гостите, които първи стигнаха до интересно положение още в 8-ата минута. Марко Ройс беше на сантиметри от отбелязването на гол, след като овладя подаване от Джейдън Санчо, но ударът му от вътрешността на пеналтерията профуча на сантиметри встрани от лявата греда.

В 15-ата минута Страхотен удар на Рафаел Гереро на метър-два от границата на наказателното поле изненада вратаря Томаш Кубек, но прелетя точно над напречната греда.

Само две минути по-късно домакините също показаха зъби. Марко Рихтер пропусна голям шанс. Той отправи мощно воле от наказателното поле, но топката премина недалеч от дясната греда.

В 22-ата минута Рубен Варгас прати топката във вратата. Голът му обаче бе отменен заради засада.

Три минути по-късно Джейдън Санчо беше неулоловим, проправяйки си път в наказателното поле. Ударът му обаче беше лишен от малко точност и прелетя малко над напречната греда.

В 34-ата минута Рубен Варгас напредна опасно отляво и пусна успоредна на голлинията топка, където прекрасно пласираният Флориан Нидерлехнер засече подаването на шпагат и прати топката във вратата

В края на първото полувреме Роман Бюрки реагира добре, за да спаси свободен удар от далечно разстояние на Филип Макс. Опитът му попадна в долния ляв ъгъл, но вратарят спаси по блестящ начин.

Втората част започна ударно за домакините, които удвоиха преднината си след страхотен гол. Марко Рихтер овладя топката и шутира силно от дистанция. Кълбото намери пътя до вътрешната страна на лявата греда. Роман Бюрки можеше само да поклати невярващо глава.

Само три минути по-късно "жълто-черните" върнаха едно попадение. Юлиан Бранд получи топката дълбоко в наказателното поле, леко встрани. Диагоналният му удар прати кълбото в горната част на дясната греда.

В 55-ата минута Нидерлехнер отбеляза гол-близнак в сравнение с първото му попадение в мача. Само че този път Филип Макс проби отляво и поднесе топката на крака на нападателя.

В 60-ата минута влезлият като резерва Ерлинг Халанд получи прекрасен пас и нанесе удар. Новото попълениени на Борусия прати топка в долния десен ъгъл и се разписа за първи път за новия си тим след само три минути игра.

Минута по-късно головият трилър продължи. Джейдън Санчо нахлу в наказателното поле след страхотен индивидуален рейд, излизайки сам срещу вратаря, който финтира елегантно, за да прати топката в опразнената врата.

В 71-ата минута след мълниеносна контра, Торган Азар преодоля Кубек и подаде към Халанд, който от непосредствена близост вкара топката във вратата. Останаха съмнения за засада и съдията Мануел Графе се консултира с ВАР, след което зачете гола.

В 79-ата минута Ерлинг Халанд направи дебюта си сензационен, след като оформи своя хеттрик в мача. Младият талант бе изведен с хитър пас, той напредна и запази хладнокръвие, излизайки пред Кубек.

Аугсбург - Борусия Дортмунд 3:5

Голмайстори: Флориан Нидерлехнер (34', 55'), Марко Рихтер (46'), Юлиан Бранд (49'), Ерлинг Холанд (60', 71', 79'), Джейдън Санчо (61')

Аугсбург: Кубек, Лихтщайнер, Гаулей, Йедвай, Макс, Кедира, Байер (Саренрен-Базее 86'), Рихтер, Варгас, Йенсен (Льовен 74'), Нидерлехнер
Треньор: Мартин Шмид

Борусия: Бюрки, Пишчек (Халанд 57'), Хумелс, Аканджи, Бранд, Витсел, Хакими, Гереро, Азар (Рейна 72'), Санчо, Ройс (Дауд 80')
Треньор: Лусиен Фавре