Барселона победи Виляреал с категоричното 4:1 в двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ел Мадригал".

Двата отбора спретнаха истинско шоу, като футболистите на треньора Кике Сетиен се отличиха в него. Автогол на Пау Торес (3') даде аванс за каталунците, но малко след това Жерард Морено (14') изравни. При последвалата лавина от атаки пред двете врати Луис Суарес (20') и Антоан Гризман (43') успяха да дадат солиден аванс за Барселона преди почивката. През втората част каталунците започнаха да контролират случващото се на терена, а Ансу Фати (86') оформи крайния резултат.

Така Барса вече е със 73 точки и продължава преследването на лидера Реал Мадрид, който е със 77. Виляреал пък е на петото място с 54 пункта.

Двубоят започна по прекрасен начин за гостите и те поведоха в резултата още в третата минута. Жорди Алба направи един от традиционните си пробиви отляво и след като стигна до аут линията пусна пас към Антоан Гризман. В опит да пресече паса в опасна близост до голлинията, Пау Торес отклони топката директно в своята врата.

Радостта на каталунците обаче не продължи дълго. В 14-ата минута мълниеносна контраатака на Виляреал завърши с подаване наляво към Санти Касорла. Ветеранът отправи мощен удар по земя, който Марк-Андре тер Стеген успя да отрази. Топката обаче попадна в краката на Жерард Морено, който от близко разтояние изравни резултата.

Две минути по-късно Луис Суарес нахлу на слалом в наказателното поле и шутира по земя към левия ъгъл, но вратарят на "жълтата подводница" Серхио Асенхо блесна с превъзходно спасяване.

В 20-ата минута Барселона отново поведе. Класически пробив на Лионел Меси от центъра на терена завърши с подаване леко вляво към Суарес, който с фалцов диагонален изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на Асенхо - 1:2.

В 36-ата минута Суарес копна опасно топката в наказателното поле, в опит да изведе Антоан Гризман в идеална стрелкова позиция, но опитът му беше осуетен от Пау Торес.

Две минути по-късно Карлос Бака получи топката в наказателното поле и нанесе страхотен удар към левия ъгъл. Марк-Андре тер Стеген обаче го очакваше и направи прекрасно спасяване.

Последвалата атака може също да завърши с гол. Гризман напредна отляво и пусна извеждащ пас отдясно към връхлитащия в наказателното поле Артуро Видал. Чилиецът шутира мощно, но право във вратаря Асенхо, който успя да отрази удара.

В 43-ата минута Гризман отбеляза изключително красиво попадение. Меси тръгна да нахлува в наказателното поле, ангажира защитниците към себе си и върна назад към линията на пеналтерията. Там чакаше непокритият французин, който с едно докосване прехвърли излезлия напред Асенхо, пращайки топката до горния десен ъгъл за 1:3. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част футболистите на Барселона леко намалиха темпото и започнаха да разиграват по-дълго топкта. Каталунците наблягаха къси пасове помежду си в опит да поемат контрола на терена.

В 58-ата минута Луис Суарес получи хитро извеждащо подаване и пропиля голяма възможност, шутирайки от малък ъгъл в малкото наказателното поле. Асенхо обаче се намеси решаващо и изби топката встрани от дясната греда.

В 69-ата минута Лионел Меси прати топката във вратата след продължителна атака на каталунците и чудесно подаване на Серхи Роберто. Голът му обаче бе отменен, заради засада.

В 81-вата минута Мартин Брайтуайт бе хитро изведен в наказателното поле от Иван Ракитич. Нападателят успя да шутира по земя, но вратарят Асенхо внимаваше и спаси.

В 86-ата минута влезлият като резерва Ансу Фати също успя да се разпише. Младият талант напредна опасно отляво и отправи плътен изстрел по земя, който не остави шансове на Асенхо.

В добавеното време на срещата Меси нацели гредата след изстрел от пряк свободен удар, а при добавката на Брайтуайт от опасно близко разстояние, вратарят на домакините Асенхо показа котешки рефлекс и спаси.

Виляреал - Барселона 1:4

Голмайстори: Пау Торес (3' а.г.), Жерард Морено (14'), Луис Суарес (20'), Антоан Гризман (43'), Ансу Фати (86')

Виляреал: Асенхо, Гаспар, Албиол, Торес, А. Морено, Ангиса, Ибора (Бруно 46'), Чуквуезе, Касорла (Тригерос 56'), Ж. Морено (Гомес 46'), Алкасер (Бака 36' - Нино 71')
Треньор: Хавиер Кайеха

Барселона: Тер Стеген, Семедо (Пуч 60'), Пике (Араухо 82'), Ленгле, Алба, Бускетс (Брейтуайт 72'), Роберто, Видал, Меси, Гризман (Фати 73'), Суарес (Ракитич 60')
Треньор: Кике Сетиен