Предпоследният кръг в Бундеслигата предложи куп интересни мачове, които се изиграха по едно и също време - от 16.30 часа българско време в събота.

Шампионът Байерн Мюнхен победи като гост изпадналия Кьолн с 3:1, след като се оказа догонващ заради третия автогол за сезона на Никлас Зюле. След почивката попаденията на Хамес Родригес, Роберт Левандовски и Корентен Толисо донесоха нови три точки на баварците.

Борусия Дортмунд допусна изненадващо поражение с 1:2 у дома срещу Майнц, който успя да се спаси след подвига си. Вестфалци почти сигурно ще играят в Шампионската лига следващия сезон, тъй като конкурентите за местата в Топ 4 се издъниха.

Четвъртият Хофенхайм падна с 0:2 в Щутгарт след два гола на Марио Гомес, а Байер Леверкузен постигна нулево реми при визитата си на Вердер Бремен. Шалке показа защо е най-добрият отбор след Байерн този сезон и подпечата второто си място след успех с 2:1 в Аугсбург.

Почти сигурен изпадащ за първи път в историята е бившият европейски клубен първенец Хамбургер, допуснал тежко поражение с 0:3 във Франкфурт. Добрата новина за северняците е, че Волфсбург загуби с 1:4 в Лайпциг и разликата между борещите се за оставане в елита отбора е две точки.

В последния кръг обаче Волфсбург приема последния Кьолн, който не играе за нищо, а Хамбургер е домакин на Борусия Мьонхенгладбах.

РБ Лайпциг - Волфсбург 4:1
1:0 Лукман - 24'  2:0 Вернер - 34'  2:1 Дидави - 47'  3:1 Лукман - 52'  4:1 Огюстен - 63'

Щутгарт - Хофенхайм 2:0
1:0 Гомес - 25'  2:0 Гомес - 74'

Вердер Бремен - Байер Леверкузен 0:0