Ференцварош завърши наравно 0:0 у дома срещу ЦСКА Москва в двубой от група "Н" на Лига Европа.

Гостите от Русия имаха повече положения пред вратата на унгарците, но не успяха да достигнат до успеха.

В последните секунди на двубоя Кирил Набабкин от ЦСКА получи втори жълт и съответно червен картон и напусна терена.

След това равенство Ференцварош остава на трето място в групата с актив от 5 точки, на точка зад Лудогорец Разград, който загуби с 0:6 като гост срещу Еспаньол.

Лидери са испанците с 10 точки. ЦСКА е със само една точка. Следващият съперник на "зелените" от Разград са "червено-сините" от руската столица.

В среща от група Слован Братислава и българският национал Васил Божиков загубиха драматично с 0:1 като гости срещу Уулвърхямптън.

Гол в добавеното време на Раул Хименес осигури успеха за "вълците", които са на второ място в класирането с 9 точки. Слован има 4 точки на третата позиция.

Божиков игра като титуляр и остана на терена през цялата среща.

В група "J" Борусия Мьонхенгладбах победи Рома у дома с 2:1. Федерико Фацио неволно даде аванс за германците в 35-ата минута след автогол, но защитникът на "вълците" изравни след 64 минути игра с попадение в противниковата врата.

Маркус Тюрам осигури успеха за домакините с гола си в 90-ата минута на срещата.

Двата тима имат актив от по 5 точки на второ и трето място в класирането до момента.

Манчестър Юнайтед спечели лесно с 3:0 у дома над Партизан Белград. Голове на Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал преди почивката решиха крайния изход в полза на "червените дяволи", които продължават на 1/16-финалите в турнира.

Маркъс Рашфорд се разписа през втората част и успехът осигури 10 точки на Юнайтед на първо място в група "L".

АЗ Алкмаар разгроми като гост Астана с 5:0 и има 8 точки на второ място в същата група.

Севиля и Селтик се класираха за фазата на директните елиминации в турнира Лига Европа. Испанският отбор победи с 5:2 като гост Дюделанж и има пълен актив от 12 точки след четири изиграни срещи.

Мунир Ел Хадади се отличи с три попадения в полза на петкратния носител на трофея, докато съотборникът му Мунас Дабур се разписа на два пъти във вратата на тима от Люксембург.

Даниел Синани реализира две попадения за домакините през втората част на двубоя.

Дюделанж заема четвърта позиция в класирането в група "А" с актив от 3 точки.

В другата среща от групата АПОЕЛ Никозия победи с 2:1 у дома Карабах без Симеон Славчев в състава. Двата тима имат акстив от по 4 точки и продължават битката за класиране напред в турнира.

В група "Е" Селтик спечели драматично с 2:1 като гост на Лацио и също се класира за втората фаза в надпреварата. Гол на Оливие Нчам в петата минута на добавеното време осигури успеха за шотландския шампион след груба грешка на Валон Бериша в центъра на терена.

Преди това "орлите" взеха аванс чрез Чиро Имобиле още в седмата минута, а Селтик изравни с гол на Джеймс Форест седем минути преди почивката за радост на над девет хиляди запалянковци на гостите.

"Зелено-белите" печелят за първи път в историята си на на италианска земя в евротурнирите.

Селтик има актив от 10 точки на първо място в класирането. Лацио е на трета позиция със само 3 спечелени точки.

Румънският Клуж победи с 1:0 у дома Рен и е с 9 точки на второ място. Французите са последни до момента със само една точка.

Стандард Лиеж спечели драматично с 2:1 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт и двата отбора имат по 6 точки на второ и трето място в класирането в група "F". Лидерът Арсенал е с 10 точки.

Базел направи сериозна крачка към класиране във втората фаза на Лига Европа след домакински успех с 2:1 над Хетафе. Швейцарците са с 10 точки, докато Хетафе има 4 точки по-малко в група "С".

В другата среща от групата руският Краснодар победи с 3:1 у дома Трабзонспор и също е с 6 точки и може да продължи напред в Лига Европа.