Реал Мадрид стигна до минимален успех над Райо Валекано с 1:0 в двубой от 16-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу"

Футболистите на треньора Сантяго Солари видимо се бяха абстрахирали от резила срещу ЦСКА Москва през седмицата (0:3) и не срещнаха проблеми в лицето на гостите. Единственото попадение в срещата бе дело на Карим Бензема в 13-ата минута.

Така Реал зае третото място в класирането с актив от 29 точки, с 1 повече от четвъртия Севиля, който утре ще се изправи срещу Жирона. Райо Валекано е предпоследен с 10 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ijaHaNuzuU8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините, които откриха резултата още в 13-ата минута.  Карим Бензема получи хубаво извеждащо подаване от Лукас, маневрира покрай пазача си и нанесе безпощаден удар в долния ляв ъгъл - 1:0.

Шест минути по-късно пред Марко Асенсио се отвори страхотна възможност в малкото наказателно поле, шутира по трева към вратата, но Столе Димитриевски реагира блестящо и спаси.

В 36-ата минута Тони Крос си пробва късмета с плътен изстрел на метът от границата на наказателното поле. Топката обаче се удари в дясната греда на Димитриевски. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част домакините продължиха да доминират. В 51-ата минута топката стигна до Марко Асенсио след сериозно меле в наказателното поле на гостите. Фубтолистът отправи изстрел от удобна позиция, но защитникът Тито се хвърли геройски и пресече шута.

В 65-ата минута Серхио Рамос прати топката във вратата, след като засече центриране от пряк свободен удар. Голът обаче бе отменен, тъй като защитникът е бил в положение на засада.

В 73-ата минута Лука Модрич намери пространство на границата на наказателното поле, но нескопосаният му удар прелетя високо над напречната греда.

В добавеното време на двубоя гостите бяха близо до това да причинят нов шок за Реал на "Сантяго Бернабеу", но атрактивното изпълнение на Алекс Алегрия бе отразено от Тибо Куртоа.

Реал Мадрид - Райо Валекано 1:0

Голмайстори: Карим Бензема (13')

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Йоренте, Крос, Модрич (Валверде 90+3'), Лукас, Асенсио (Себайос 71'), Бензема (Винисиус 78')
Треньор: Сантяго Солари

Райо Валекано: Димитриевски, Адвинкула, Тито, Веласкес, Галвес (Абдулай Ба 54'), Морено, Медран (Бебе 54'), Комесана, Уанга, Гарсия, Ембарда (Алегрия 73')
Треньор: Мичел