България загуби тежко втория си мач от Лигата на нациите, след като падна с 0-3 (16-25, 21-25, 23-25) от домакините Аржентина и така не успя да надгради над успеха над Канада в първата среща.

Като цяло хората на Силвано Пранди бяха надиграни от южноамериканците почти през цялото време. Аржентинците доминираха на блокада с 10-4, а и в атака бяха по-прецизни.

Домакините започнаха много силно и бяха солидни в първите два гейма, като на старта на мача успяха да отворят добър аванс, който им донесе 25-16 и аванс в резултата.

Във втория гейм аржентинците бяха по-солидни в атака и на блокада в решаващите моменти и затвориха частта с 25-21.

Българите дръпнаха с 4:1 в началото на третия гейм, но бяха настигнати при 8:8. Те все пак успяха да поддържат известна преднина почти до края, когато водеха с 22:20. Добро включване на Мартинес обаче, преобърна нещата и след 25:23 Аржентина затвори мача с 3-0.

Николай Учиков се отчете с 13 точки за България, а Бруно Лима реализра 14 за Аржентина. В последния си мач от турнира българите ще играят с аутсайдера Португалия.