Роджър Федерер загуби първия си мач от финалния турнир на АТП за първи път от 2013 година насам. В зала O2 в Лондон швейцарецът отстъпи пред Кей Нишикори (Япония) с 6:7(4), 3:6 за 88 минути.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Нишикори поведе с 6:1 и спечели със 7:4. Федерер взе подаването на съперника си още в първия гейм на втория сет, но веднага загуби своя сервис гейм. Японецът стигна до нов пробив в шестия гейм и затвори срещата с втория си мачбол. За японеца това е първа победа срещу Федерер от 2014 година насам.

Шесткратният шампион Федерер се нуждае от победи в останалите си два мача от групата, ако иска да запази шансове да продължи напред в турнира и да се бори за титла номер 100 в кариерата си. В другата среща от групата Кевин Андерсън (РЮА) победи Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 7:6(10).