България загуби с 0:3 (23:25, 12:25, 18:25) срещу Сърбия в последния си мач от турнира Лигата на нациите по волейбол.

В зала "Колодрума" в Пловдив българите допуснаха второто си последователно поражение и завършват надпреварата със само пет победи и десет загуби на 12-то място в класирането.

В края на първия гейм гостите водеха с 21:19 и след това с 24:21, за да спечелят гейма с 25:23 при спорно отсъждане на съдиите и блокада на Сречко Лисинац.

Във втората част сърбите контролираха изцяло играта и със силен начален удар натрупаха аванс от 13:7. До края "трикольорите" спечелиха само пет точки и се стигна до 12:25.

В третия гейм Сърбия отново контролираше събитията на терена след силен и добре насочен сервис. Стигна се до 16:20 за сръбския тим, който демонстрира стабилна игра и в нападение. Краят на срещата дойде при 18:25 след точно 85 минути игра пред над шест хиляди зрители.

Най-резултатен за България стана Цветан Соколов с 12 точки, а Розалин Пенчев добави още 9 точки.

За гостите, които са на 11-та позиция в крайното класиране, Дражен Любурич отбеляза 20 точки.