Атлетико и Севиля поделиха точките в Мадрид след 2:2 в мач от 27-и кръг на испанската Ла Лига.

Всички попадения бяха реализирани преди почивката, като и двата тима получиха по една спорна дузпа.

Гостите откриха резултата на стадион "Уанда Метрополитано" още в 19-ата минута, когато нападателят Люк де Йонг се разписа след пас на Жоао Жордан.

В 27-ата минута топката намери ръката на Диего Карлос в наказателното поле на севилци.

След консултация с ВАР съдията Ернандес Ернандес прецени ситуацията като дузпа. Алваро Мората изпълни хладнокръвно - 1:1.

В 36-ата Жоао Феликс вкара за 2:1, след като беше изведен отляво, стреля, топката рикошира и влетя в мрежата.

Малко по-късно Ян Облак направи страхотно спасяване след удар с глава на Серхио Регилон.

Топката беше преминала голлинията с по-голямата част от обема си, но не и цялата.

Секунди по-късно Окампос падна в наказателното поле след контакт с крака на Киърън Трипиър.

Съдията отиде до монитора да гледа видеоповторение и в крайна сметка назначи дузпа за южняците.

Лукас Окампос реализира от бялата точка за 2:2. В добавеното време на първата част домакините можеха да вкарат и трети гол, но не се възползваха от разбъркване.

След почивката нови попадения не паднаха, макар че Диего Коща и резервата Яник Ферейра Караско бяха близо до такива.

Равенството остави Севиля на третото място с 47 точки, пред Атлетико с 45, във временното класиране.

В сряда домакините гостуват на Ливърпул в реванш от осминафиналите на Шампионска лига, след като спечелиха с 1:0 първата среща, играна в Испания.