Ботев Пловдив победи с 1:0 Славия в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение вкара Антонио Вутов в 10-ата минута, а в края на срещата гостите останаха с десет души заради червен картон на вратаря им Емануеле Джерия. С победата Ботев се изкачи на 4-о място в класирането.

Домакините започнаха двубоя по-активно и още в 3-ата минута създадоха опасност пред вратата на съперника. Антон Карачаноков подаде на Тодор Неделев, последва удар, но вратарят на съперника Еманиеле Джерия хвана топката. Три минути по-късно Фиребори Доре изведе Антон Карачанов на чиста позиция, но новото попълнения на "канарчетата" не уцели вратата. Настойчивоста на домакините даде своя резултат в 10-ата минута когато Антинио Вутов откри резултата с прецизен удар след извеждащ пас на Тодор Неделев.

Славистите отговориха с опасна атака в 18-ата минута, но вратарят на пловдивчани Даниел Кайзер отрази два опасни удара на Радослав Кирилов. В 26-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, но Лъчезар Балтанов прати с глава топката в аут. Осем минути по-късно Даниел Кайзер изби топката сред удар на Славчо Шоколаров. В края на полувреме "жълто-черните" фенове започнаха да скандират "Искаме си Колежа", визирайки недостроения клубен стадион "Христо Ботев".

"Канарчетата" започнаха по-активно и втората част от срещата. В 49-ата минута Джонатан Перейра бе фаулиран на около 30 метра от вратата на гостите. Тодор Неделев изпълни отсъдения пряк свободен удар към вратата на Еманиеле Джерия. Топката попадна във Ферибори Доре Доре, който пусна успореден на гол линията пас, а пред вратата на Славия се озоваха четирима футболисти в жълто-черно, но никой не успя да засече топката и да удвои резултат.

В 52-ата минута се стигна до разправия между Кристиан Димитров и Цветелин Чунчуков след груб фаул на футболиста на Славия срещу бранителя на Ботев. Съдията Георги Давидов авляда положението и вдигна жълти картони на двамата играчи. В 60-ата минута Даниел Кайзер отрази силен удар на Славчо Шоколаров. Пет минути по-късна Антон Карачанаков стреля неточно.

В 83-ата минута стражът на домакините Даниел Кайзер хвана топката на голлинията след скоростна атака на Димитър Велковски и Илиан Мицански и последвал изстрел на нападателя на гостите. В 89-ата минута вратарят на Славия Емануеле Джерия получи червен картон след като фаулира откъсващия се Антонио Вутов. В игра за гостите влезе ветеранът Георги Петков. Съдията даде продължинее от шест минути на редовното време. "Канарчетата" запазиха крехката си преднина и се поздравиха с победата.

Ботев Пловдив - Славия 1:0
1:0 Антонио Вутов (10)