Ботев Враца разгроми с 5:0 у дома Верея Стара Загора в двубой от 29-ия кръг в Първа футболна лига.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" не предложи никаква интрига, а домакините поведоха още в 14-ата минута след точно изпълнение на дузпа от страна на Валери Домовчийски. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено след фаул в наказателното поле на Божидар Христов срещу Петър Атанасов.

Две минути преди почивката Илия Миланов се разписа с глава след центриране на Петър Атанасов.

В 56-ата минута Венцислав Керчев стреля с глава след ъглов удар, кълбото рикошира от крака на Теофилос Курупис и отново влезе в мрежата на гостите от Стара Загора.

Само две минути след това Валери Домовчийски отправи удар с глава след изпълнение на нов корнер, вратарят Кристиян Кацарев изби, но при опита си да улови топката я прати в собствената си врата.

В 63-ата минута Даниел Генов също се разписа за Ботев за крайното 5:0.

Ботев има 38 точки в група "А" на втората осмица и най-вероятно ще играе в плейофите в Лига Европа, докато Верея е със само 6 спечелени точки.

Ботев Враца - Верея Стара Загора 5:0

1:0 Валери Домовчийски 14-дузпа
2:0 Илия Миланов 43
3:0 Теофилос Курупис 56-автогол
4:0 Кристиян Кацарев 58-автогол
5:0 Даниел Генов 63

Ботев: Христо Митов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Георги Вълчев (84-Денис Русинов), Едгар Тур, Емил Стоев (60-Мирослав Будинов), Илия Миланов, Петър Атанасов, Даниел Генов (64-Милан Вушорович), Симеон Мечев, Валери Домовчийски

Верея: Кристиян Кацарев, Веселин Весков, Иво Иванов, Габриел Желязков, Теофилос Курупис, Бранислав Василевич, Стелиян Колев (85-Петър Янков), Божидар Христов (71-Стилиян Тенев), Велин Желязков (57-Хрвое Ризванович), Денислав Станчев, Станислав Маламов