Етър постигна първа победа от началото на сезона в efbet Лига, след като се наложи с 2:1 над Берое в мач от осмия кръг.

Домакините стигнаха до успеха с голове на Даниел Младенов в 33-тата и Милчо Ангелов в 89-ата минута, а Берое за Берое точен в 72-рата минута бе Мартин Камбуров. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Иван Бандаловски получи втори жълт картон в 70-ата минута.

В първия половин час на стадион "Ивайло" във Велико Търново не се случи почти нищо интересно, но последният четвърт час на първото полувреме предложи добри възможности за гол и пред двете врати.

При една от тях в 33-тата минута домакините откриха резултата чрез Даниел Младенов, който вкара осмия си гол от началото на първенството. Нападателят завърши от близка дистанция остро центриране на Светослав Ковачев за 1:0.

Малко след това обаче Берое можеше да изравни, но ударът на Яя Меледже от границата на наказателното поле бе отбит от Христо Иванов в гредата. Последва още една възможност за гол пред домакините до почивката, но Иванов се справи с удара на Педро Еуженио.

След почивката Берое бе по-опасният отбор и можеше да изравни резултата в 68-мата минута, когато Мартин Камбуров направи пропуск от съвсем чиста позиция.

Две минути по-късно заралии останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Иван Бандаловски. Това обаче като че ли мотивира гостите и в 72-рата минута Мартин Камбуров изравни за 1:1.

Ветеранът можеше да вкара и втори гол в мача десет минути по-късно, но от изгодна ситуация стреля над вратата.

Малко след това другият най-опитен играч на терена - Иван Стоянов, можеше да вкара за Етър, но не успя да овладее топката в чиста позиция. Две минути преди края на редовното време и таранът Ивайло Димитров стреля неточно покрай вратата на Душан Перниш.

Натискът на домакиите в заключителните минути доведе до гол на резервата Милчо Ангелов, който в 89-ата минута от близка дистанция засече центрирането на друга резерва - Кольо Станев за крайното 2:1.

Етър - Берое 2:1

Голмайстори: 1:0 Даниел Младенов 33, 1:1 Мартин Камбуров 72, 2:1 Милчо Ангелов 89

Етър (4-2-3-1): Христо Иванов - Здравко Илиев (62-Кольо Станев), Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов - Яни Пехливанов, Красимир Станоев (84-Милчо Ангелов) - Румен Руменов, Световслав Ковачев (80-Иван Стоянов), Даниел Младенов - Ивайло Димитров
Треньор: Росен Кирилов

Берое (4-2-3-1): Душан Перниш - Милен Желев, Виктор Генев (46-Ерол Алкан), Александър Цветков, Иван Бандаловски - Александър Василев, Яя Меледже - Педро Еужение, Рубен Бригидо (46-Вандерсон), Иван Минчев (69-Ибрахима Конте) - Мартин Камбуров
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Иван Иванов, Светослав Ковачев, Крум Стоянов (Етър); Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски (Берое)
Червен картон: Иван Бандаловски 70 (Берое)