Защитникът на бразилския Ботафого Андре Луиш бе арестуван на самия терен по време на мача от първенството срещу Наутико, след като получи червен картон, а на полицията бе нужно да употреби сълзотворен газ, за да овладее метежа, който трая близо 15 минути.

Инцидентът се случи по време на гостуването на Ботафого, загубено с катастрофалното 0:3, а всичко започна в 36-ата минута.

Тогава Луиш влезе изключително грубо в краката на футболист на домакините и получи втори жълт картон.

Докато напускаше игрището обаче играчът, който бе видимо изнервен, започна да жестикулира към феновете на Наутико, след което започна да хвърля и бутилки към трибуните и да псува привържениците.

След като бе обграден от полицаи, които опитаха да го изкарат от терена, се намесиха и останалите играчи на Ботафого.

Срещата бе прекъсната заради масовото мелле, което се оформи на игрището, а Луиш напусна стадиона, обкръжен от 10-ина полицаи и с белезници на ръцете.

Освен футболиста, арестуван бе и президентът на Ботафого Бебето де Фрейташ, като срещу двамата е образувано дознание за хулиганско поведение.

Вижте видео от инцидента: