Славия загуби с 0:1 при гостуването си на Хайдук в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Въпреки че минаваха за аутсайдер срещу хърватите, "белите" изиграха силен мач, имаха няколко отлични положения за гол, удариха и греда, но рухнаха в края на мача.

Победата за домакините донесе Саид в 79-ата, след като при корнер отблизо добута топката в мрежата. Малко след това защитникът на българския тим Сашо Александров получи втори жълти картон и бе изгонен.

С човек по-малко Славия издържа до края без да допусне втори гол. Много силен мач на вратата за "белите" направи ветеранът Георги Петков, който спаси 9 от 10-те удара в неговата врата.

Противно на очакванията фаворизираният Хайдук и 25-хилядната публика изобщо на стреснаха българската команда на Златомир Загорчич. От самото начало "белите" загатнаха, че няма да играят в глуха защита и в първите няколко минути стигнаха до два корнера, макар и без да затруднят вратаря на домакините Посавец.

Все пак първата по-интересна ситуация бе пред българската врата. В 11-ата минута Гюрчо шутира мощно извън наказателното поле, но топката профуча над напречната греда. В 17-ата минута Славия стигна до първото си голово положение - Галин Иванов изведе Момчил Цветанов сам срещу вратаря, но крилото на "белите" стреля право в стража Посавец.

В ответната атака Хайдук отговори с бомбен шут на Фомичов, при който Гошо Петков атрактивно изби топката под гредата. Малко след това 42-годишният вратар на Славия отново парира коварен удар от дистанция на Палаверса. След половин час игра Хайдук изнесе играта в половината на Славия, но така и не успяваше да стигне до чиста голова ситуация.

Минутка преди края на полувремето "белите" бяха много близо до гола. С брилянтен пас Момчил Цветанов изведе по диагонала Влади Узунов, който стреля с левия крак, Посавец докосна топката с върха на ръкавиците и тя се отби от страничната греда.

След почивката Хайдук тръгна по-масирано в атака и натисна българския отбор в неговата половината. В 50-та минута "белите" изтръпнаха след корнер, при който Цаткаш засече центрирането с глава, Петков замръзна на голлинията, но топката прелетя над вратата.

Славия на два пъти направи чудесни контраатаки, при които обаче последния пас куцаше и не се стигна до завършващ удар. След час игра Хайдук направи мощен натиск и "белите" бяха принудени да се приберат назад. В 67-ата минута геройска намеса на Георги Петков спаси Славия - Лопес от няколко метра заби топката с глава, но стражът на "белите" спаси, а след това блокира добавката на Хамза.

Когато вече не се виждаше как хърватите ще превземат вратата на Славия, "белите" се пропукаха отзад и допуснаха корнер. След центрирането Нижич надскочи защитата и отклони топката на втора греда, където Ахмед Саид отблизо я вкара в мрежата - 1:0.

Малко след това положението за българския тима се влоши още повече. Сашо Александров бе изгонен с втори жълт картон и остави отбора с десет души на терена. До края на мача Хайдук опита да вкара втори гол, но Гошо Петков с нови две намеси спаси "белите" и така Славия запазва шансове за класиране на реванша в София след седмица.

Хайдук - Славия 1:0

1:0 Саид 79

Хайдук: Посавеч, Юранович, Нижич, Лопес, Фомитшоу, Палаверса (Башич 53), Бари, Ивановски (Делич 76), Гюрчо, Чакташ, Tудор (Саид 46)

Славия: Петков, Александров, Христов, Станисавлевич, Велковски, Карабельов, Мартинов, Узунов, Г. Иванов (Йомов 90), Цветанов (Шоколаров 70), Ангелов (Чунчуков 86)