Англия и България играят при резултат 4:0 в европейска квалификация от Група А, играна на стадион "Уембли".

Последните 10 срещи на Англия: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба. От тях 4 победи и 1 загуба в последните 5 домакинства.

Последните 10 срещи на България: Общо 3 победи, 4 равенства и 3 загуби. От тях 1 победа, 2 равенства и 2 загуби в последните 5 гостувания.

В последните 2 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите нямат победа и нямат равен мач. На домашния терен на Англия имат изиграна само 1 среща, като победители са били домакините.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

Англия - България 4:0

1:0 - Хари Кейн 24'

2:0 - Хари Кейн 50'

3:0 - Рахийм Стърлинг 55'

4:0 - Хари Кейн 74'

Англия: Джордан Пикфорд, Кийрън Трипиър, Майкъл Кийн, Хари Магуайър, Дани Роуз, Рос Баркли, Деклан Райс, Джордан Хендерсън, Маркъс Рашфорд, Рахийм Стърлинг, Хари Кейн

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Галин Иванов, Ивелин Попов, Георги Сърмов, Кристиян Малинов, Вандерсон, Марселиньо

1' - Начао на мача.

3' - Домакините умело разиграват помежду си и вече правят опити да пречупят добре подредената към момента българска защита.

5' - Изненада! Първият удар по посока на някоя от двете врати бе записан на сметката на "лъвовете". Изстрелът на Вандерсон обаче бе прекалено слаб и Джордан Пикфорд улови с лекота.

11' - Намиращият се в отлична форма Рахийм Стърлинг притесни защитата ни отляво, но решителна намеса на Николай Бодуров предотврати опасността.

15' - Дани Роуз центрира отляво по посока границата на наказателното поле. Джордан Хендерсън засече подаването от воле, но топката мина много далеч от целта.

19' - Гол! Не, Хари Кейн прати топката във вратата, но се оказа, че е бил положение на засада при подаването на Стърлинг към него.

24' - ГОЛ! Този път неизбежното се случи. Досадна грешка в защитата на българите бе мигновено наказана, след като Стърлинг открадна топката и подаде към Кейн, който прати кълбото във вратата на Пламен Илиев.

30' - Жълт картон за Майкъл Кийн.

31' - Галин Иванов! Футболистът получи добро центриране отдясно на Страхил Попов и насочи топката към вратата, но Пикфорд внимаваше и улови.

36' - Николай Бодуров получи жълт картон.

38' - Силни минути за британците. Българската отбрана трудно успява да отдалечи топката от наказателното поле.

43' - Хари Кейн засече центриране с глава в опасна близост до вратата. Пламен Илиев бе на мястото си.

44' - Ах, втора пропусната безценна контраатака за нашите момчета. Опитът за технично подаване на Марселиньо бе осуетен.

45'- Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

48' - Вандерсон! Страхотна комбинация на българите завърши с извеждащо подаване на футболиста, който обаче от малък ъгъл на успя да се разпише.

49' - Дузпа! Николай Бодуров повали на земята Маркъс Рашфорд и съдията Марко Гуида посочи бялата точка.

50' - ГОЛ! Хари Кейн е безпощаден.

55' - ГОЛ! Мощна атака на домакините завърши с подаване на Кейн успоредно на голлинията към Рахийм Стърлинг, който успя да стигне до нея и да я отклони достатъчно че тя да влезе във вратата.

61' - Домакините не се отказват и продължават да търсят нови попадения.

65' - Кристиян Димитров заменя Николай Бодуров.

67' - Мейсън Маунт влиза на мястото на Джордан Хендерсън.

67' - Марселиньо напуска терена. Кирил Десподов се появява на негово място.

71' - Джейдън Санчо заменя Рахийм Стърлинг.

72' - Дузпа! Кристиян Димитров срита здраво Хари Кейн.

74' - ГОЛ! Кейн оформи своя хеттрик в мача.

76' - Ивелин Попов бе близо до почетно попадение след добро изпълнение от пряк свободен удар, но Пикфорд реагира блестящо.

77' - Хари Кейн е заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

81' - Късмет, англичаните проявиха милост и леко намалиха темпото.

82' - Даниел Младенов заменя Галин Иванов.

88' - Страхотно спасяване на Пламен Илиев, който успя да се намеси след мощен удар на Маркъс Рашфорд от близко разстояние.

90+2' - Край на мача.