Добрият старт на Италия под ръководството на Антонио Конте продължава, след като четирикратния световен шампион взе трудно 2:1 у дома срещу 95-ия в ранглистата на ФИФА Азербайджан. Конте стана първият треньор на Италия, който стартира с три поредни победи от 17 години насам. За последно това стори Чезаре Малдини през 1997.
От герой до грешник и отново в герой се превърна Джорджо Киелини. Защитникът на Юве първо откри резултата, а след това си вкара автогол за 1:1, преди да отбележи победното попадение.
Той се превърна в първият играч вкарал гол и автогол в европейска квалификация от Фернадо Йеро през 1999 г. насам.
Адзурите имат пълен актив от 6 точки, а следващият мач е с Малта. Азерите остават без точка, но пък вкараха първия си гол в историята срещу Италия.
От състава на адзурите отсъстваха много играчи заради травми. Липсваха Де Роси, Верати, Бонавентура, Освалдо и Тиаго Мота.
Добрата новина беше, че Андреа Пирло се завърна в тима, след като обяви оттеглянето си след Мондиал 2014. Треньорът Конте го убеди да се върне и след като се излекува от контузия Пирло отново бе в състава, за да запише мач №113 за националния тим. С това той изпревари Дино Дзоф и е четвърти по мачове за Италия.
Единствените въпросителни около състава бе кои ще действат като крайни полузащитници. Де Шилио и Дармиан бяха предпочетени пред Паскуал и Кандрева. В атака отново бяха Дзадза и Имобиле.
За Италия това беше мач №100 в квалификации за европейско първенство. В тях адзурите имаха 58 победи, 27 равенства и 14 загуби. Четирикратният световен шампион не беше губил европейска квалификация от 2006 г.
Адзурите имаха два сблъсъка с Азербайджан, в които взеха 2 победи и не допуснаха гол. Азерите на Берти Фогтс започнаха с двама души в атака.
Италианците опитаха да натиснат още в началото. В 6-ата минута Имобиле преодоля съперник и центрира към Маркизио, който обаче стреля високо. След това удар от дистанция бе отклонен в корнер от защитата.
В 25-ата минута вратаря на гостите трябваше да спасява. Пирло центрира от корнер и Леонардо Бонучи засече топката с глава с плонж, но стража на Азербайджан спаси.
Адзурите се затрудняваха да създадат положения пред вратата на съперника. Статичните ситуации бяха най-добрите положения. Пирло центрира от фаул и Андреа Ранокия засече топката с глава, но удара отиде високо.
Точно след статично положение падна гола, с който Италия откри малко преди паузата. В 44-ата минута центриране от корнер на Пирло бе засечен с глава от Джорджо Киелини, който се възползва от лошото излизане на вратаря и откри.
Това беше пети гол на Киелини с екипа на Италия. Три от попаденията му са отбелязани с глава.
Веднага след паузата адзурите бяха много близо до изключително ефектен гол. Центриране от центъра бе посрещнато със задна ножица от Симоне Дзаза, но хубавия му удар мина на около половин метър от страничната греда.
Адзурите обаче продължиха да имат трудности пред вратата на съперника. Дармиан центрира и Дзадза изпревари всички, за да засече с десния крак, удара му отиде неточно.
Азерите рядко атакуваха, но стигнаха до гола 76-ата минута. След корнер вратаря Буфон не се намеси добре и Джорджо Киелини отклони топката в собствената си врата под натиска на Алиев.
Киелини обаче бързо изкупи грешката си в 82-ата минута. Той засече с глава ново центриране отдясно на Джовинко. В края нападателя на Ювентус, който влезе като резерва, бе близо до трето попадение. Негов удар срещна напречната греда.
ИТАЛИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН 2:1
1:0 Киелини 44
1:1 Киелини 76
2:1 Киелини 82
ИТАЛИЯ: Буфон, Ранокия, Бонучи, Киелини, Дармиан (81 Кандрева), Флоренци (77 Джовинко), Маркизио, Пирло (73 Акуилани), Де Шилио, Дзадза, Имобиле
АЗЕРБАЙДЖАН: Агайев, Киртимов (46 Рамалданов), Хюсеинов, Садигьов, Алахвердиев, Абдулайев, Карайев, Амиркулиев, Назаров, Дадашов (59 Хюсейнов), Алиев







6 китайски зодии с огромен късмет на 19 май
Руски дрон удари китайски кораб на път за Одеса
Българската следа в песента на Малта за "Евровизия" ВИДЕО
Карнавална енергия, танци и технологии на One Dance Festival
От Института за пътна безопасност поискаха смяна на шефовете на КФН
Военни самолети се сблъскаха във въздуха по време на авиошоу ВИДЕО
Сигурен залог – най-добрите хибридни системи от Япония
Honda тайно подготвя конкурент на Toyota Land Cruiser
Dacia Sandero II на старо - струва ли покупката на толкова евтина кола?
Индустрията се готви за нова криза: маслата за суперколи свършват до месец
Столична община награди млади таекуондисти
Станка Златева: Българската борба има бъдеще и то вече печели медали
Даниел Динев: „Това е най-големият мач в кариерата ми, но съм готов за предизвикателството“
Легендата Головкин идва на Европейското по бокс в София
Устата като инструмент – отваряне на бутилки и опаковки със зъби
Бебето и екраните - кога е твърде рано?
ЕМА следи огнище на хантавирус на круизния кораб: какво трябва да знаем
Хибридни имунни клетки ускоряват зарастването на костните счупвания
Коментари
Напиши коментар12:44 | 11 окт 2014 г.
10:06 | 11 окт 2014 г.
05:16 | 11 окт 2014 г.
02:25 | 11 окт 2014 г.
Напиши коментар