Аталанта победи Аякс с 1:0 в Амстердам в среща от последния кръг в група D на Шампионската лига по футбол и си гарантира място на осминафиналите на надпреварата.

Италианците завършиха на второто място в групата с 11 точки, като с успеха днес изпревари нидерландския си съперник с 4 точки.

Четвърти съдия на двубоя на "Амстердам Арена" беше българинът Георги Кабаков.

Двата отбора изиграха двубоя предпазливо, а положенията без двете врати бяха малко.

В 10-ата минута гостите можеха да открият, но непокритият на границата на пеналта Мартен де Роон стреля неточно.

Аякс стигна до най-добрия си шанс едва в 75-ата минута, предава БНР. Дейви Клаасен беше изведен от Юрген Екеленкамп в чиста позиция в наказателното поле, но от десетина метра той не успя да преодолее Пиерлуиджи Голини.

В 79-ата минута домакините получиха тежък удар, след като Райън Гравенберх беше декориран с втори жълт и червен картон след удар с лакът в лицето на Алехандро Гомес.

В 85-ата минута Аталанта, който се нуждаеше от равенство, реши всичко. Резервата Луис Муриел беше изведен от Ремо Фройлер сам срещу вратаря Андре Онана, премина на скорост покрай него и вкара в опразнената мрежа.

Така отборът се класира за фазата на директните елиминации за втора поредна година.