Галерия

България - Англия, европейска квалификация, стадион "Васил Левски", начало 21.45 часа.

Последните 10 срещи на България: Общо 5 равенства и 5 загуби. От тях 2 равенства и 1 загуба в последните 3 домакинства.

Последните 10 срещи на Англия: Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба. От тях 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 5 гостувания.

В последните 3 директни срещи домакините нямат победа, гостите имат 3 победи и нямат равен мач. На домашния терен на България имат изиграна само 1 среща, като победители са били гостите.

Красимир Балъков е направил шест промени от равенството 0:0 с Черна гора в Подгорица. Титулярните места запазват Пламен Илиев, Петър Занев Георги Пашов, Вандерсон и капитанът Ивелин Попов. Камен Хаджиев дебютира за националния отбор. Той сменя Антон Недялков, а Занев ще играе отляво на защитата.

Гарет Саутгейт прави пет промени от загубата с 1:2 от Чехия в Прага. Тайрън Мингс ще изиграе първия си мач за Англия. Маркъс Рашфорд е предпочетен пред Джейдън Санчо, Бен Чилуел сменя наказания Дани Роуз. Хари Уинкс и Рос Баркли заменят съответно Деклън Райс  и Мейсън Маунт.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FBulgarianNationalTeam%2Fposts%2F2311774615597603&width=500" width="500" height="633" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК!

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FEnglandTeam%2Fposts%2F10156266333527447&width=500" width="500" height="620" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

България - Англия  0:6

Голмайстори: 0:1 Рашфорд (7), 0:3 Баркли (20, 32), 0:5 Стърлинг (45, 69), 0:6 Кейн (85)

България: Пламен Илиев, Георги Пашов, Георги Терзиев, Георги Сърмов (46-Краев), Камен Хаджиев, Петър Занев, Георги Костадинов, Ивелин Попов, Кирил Десподов, Вандерсон (77-Малинов), Исмаил Иса (68-Г. Иванов)
Селекционер: Красимир Балъков

Англия: Джордан Пикфорд; Кийрън Трипиър, Тайрън Мингс, Хари Магуайър, Бен Чилуел; Джордан Хендерсън, Рос Баркли (72-Маунт), Хари Уинкс; Маркъс Рашфорд (76-Уилсън), Хари Кейн, Рахийм Стърлинг (73-Санчо)
Селекционер: Гарет Саутгейт

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)
Жълт картон: Хендерсън (Англия)

Най-интересното по минути:

0' Грозно начало. Английските фенове пеят песни по време на родния химн.

1' Начало на мача.

7' ГОЛ! Рашфорд развинтва Пашов, нахлува в наказателното поле и с мощен удар в далечния ъгъл матира Илиев за 1:0 за Англия!

11' ШАНС ЗА БЪЛГАРИЯ! Попов стреля силно от дистанция, топката лети към долния ляв ъгъл, но Пикфорд избива с една ръка!

20' НОВ ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Стърлинг прави страхотно двойно подаване с Кейн, пуска пас успоредно на голлинията, където на далечната греда Баркли няма как да сбърка пред опразнената врата!

28' ЛОШО! Съдията прекъсва мача и дикторът на стадиона призовава българските фенове да не обиждат гостите на расова основа. Дебютантът Тайрън Мингс е накърненият футболист.

30' Играта е подновена.

32' ТРЕТИ ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Кейн центрира, Баркли изскача от втора позиция и от непосредствена близост не бърка за 3:0!

44' Мачът отново е прекъснат, този път по сигнал на съдиите.

45' Извеждат се фенове от сектор "Б". Причината е повече от ясна - расистки подвиквания.

45' ГОЛ! Англия повежда с 4:0. При контра Кейн намира Стърлинг, за когото не е проблем да се разпише от вратарското поле!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

50' ПРОПУСК ЗА АНГЛИЯ! Илиев спасява удар на Рашфорд, а при добавката Стърлинг не уцелва вратата. Този път ни се разминава.

56' Стърлинг и Кейн не се разбират кой да стреля, асът на Манчестър Сити засича, но много леко и Илиев лови без проблеми.

57' Илиев спасява нов шут на Стърлинг.

60' Далечен удар на Занев, Пикфорд спасява.

63' Кейн стреля от непосредствена близост, но отново Илиев е на мястото си и избива!

69' ГОЛ! Кейн извежда Стърлинг, той изпреварва Пашов и този път преодолява Илиев за 5:0!

83' ГРЕДА! Хендерсън намира Хери Кейн, но гредата спира нападателя от първи гол в мача.

85' ГОЛ! Кейн все пак се разписва и прави преднината на Англия на 6:0!

90' Илиев спасява удар на Санчо.

90' НОВА ГРЕДА! Кейн намира Уилсън, но страничният стълб ни спасява.