Националният отбор на Италия по футбол подобри свой рекорд от времето на легендарния вратар Дино Дзоф за най-много поредни минути без допуснат гол.

„Адзурите“ се нуждаеха от 88 минути в мача срещу Австрия от осминафиналите на Евро 2020, в които да не инкасират попадение. Между 1972 и 1974 г. Италия не получава гол в 1143 минути. Статистиката включва само редовното време на мачовете, а не и продълженията. Тогава серията на Дзоф, който неизменно е на вратата в този период, е прекъсната в двубой срещу Хаити.

След като редовното време срещу Австрия приключи при 0:0, сегашният тим на Италия обнови рекорда на 1145 минути. Серията ще продължи и на четвъртфиналите на Евро 2020. За актуалното постижение заслуга имат четирима вратари – Джанлуиджи Донарума (964 минути), Салваторе Сигиру (91), Алваро Краньо (63) и Алекс Мерет  (27).

Снимка: БГНЕС