Бразилия - Сърбия, среща от група "G" на Мондиал 2022. Стадион " Лусаил Айконик", 21.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Бразилия: общо 8 победи и 2 равенства в последните 10  срещи. От тях 5 победи в последните 5 домакинства.

Формата на символичния гост Сърбия: общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 5 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 7 гостувания.

В последните три директни срещи кариоките имат три победи, включително и с 2:0 на Мондиал 2018 в Русия.

Следете мача по минути в Gol.bg.

Бразилия - Сърбия 2:0

Голмайстори: 2:0 - Ричарлисон (62, 74)

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 10. Неймар, 11. Рафиня, 9. Ричарлисон, 20. Винисиус

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович, 25. Филип Младенович, 14. Андрия Живкович, 16. Саша Лукич, 8. Неманя Гудел, 20. Сергей Милинкович-Савич, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович

1-а минута - Начало на мача!

4-а минута – Рафиня напредна мощно отдясно, но защитата изчисти центрирането му.

9-а минута – Неймар нахлу пеналта, където създаде сериозна паника, но в крайна сметка защитник отне топката преди да шутира към вратата.

13-а минута – Неймар стреля директно от корнер, а вратарят Ваня Милинкович-Савич изби в нов ъглов удар.

20-а минута – Неймар шутира, но топката се отби в защитник, като тя срещна прибраните му ръце.

21-а минута – Каземиро би от около 25 метра, а вратарят Ваня Милинкович – Савич показа леко колебание, но все пак улови кълбото.

27-а минута – Тиаго Силва изведе с перфектен пас Винисиус сам срещу вратаря на сърбите, който излезе и изби топката пред погледа на звездата на Реал Мадрид.

35-а минута – Рафиня направи двойно подаване с Пакета, след което звездата на Барселона се озова на изгодна позиция за стрелба в пеналта, но би слабо право в ръцете на стража на „белите орли“.

41-а минута – Каземиро потърси Винисиус с дълъл пас, а Никола Миленкович сгреши, при което нападателят на Бразилия получи златен шанс да напредне и да стреля, но не уцели целта.

45+1-а минута – Край на първото полувреме!

46-а минута - Начало на втората част!

46-а минута – Рафиня се възползва от нова грешка в защитата на сърбите и се озова на страхотна позиция в пеналта, но вратарят спаси удара му.

55-а минута – Винисиус проби отляво и намери Неймар в пеналта, но той не уцели вратата.

60-а минута – ГРЕДА! Алекс Сандро шутира от над 20 метра и тресна десния страничен стълб.

62-а минута – ГОООЛ! Ричарлисон откри резултата с добавка отблизо. Неймар нахлу в пеналта и пусна топката към Винисиус. Последният стреля без забавяне, Милинкович-Савич изби, но топката стигна до дебнещия нападател на Тотнъм, който от няколко метра не сгреши – 1:0.

74-а минута – ГОООЛ! Ричарлисон удвои с 19-ия си гол с екипа на „селесао“. Винисиус центрира в пеналта, където нападателят със страхотна странична ножица препарира Милинкович – Савич – 2:0.

81-а минута – ГРЕДА! Каземиро шутира от дъгата на пеналта и разтресе напречната греда.

83-а минута – Фред шутира опасно, но Милинкович-Савич успя да се справи.

87-а минута – Родриго би на сантиметри над напречната греда с изстрел от дъгата на пеналта.