Бразилия се поизмъчи, но тресна с 2:0 Сърбия в сблъсък от първия кръг в Група „G“ на Световното първенство в Катар. Селекцията на Тите доминираше на препълнения стадион „Лусаил Айконик“ и заслужено стигна до успеха след почивката, като победата спокойно можеше да бъде доста по-изразителна. Така Бразилия стартира мощно и успешно похода си към шеста световна титла.

В герой за „селесао“ се превърна Ричарлисон, който заби и двете попадения в 62-ата и 74-ата минута. Бразилците пропиляха още куп положения чрез Рафиня, Винисиус, Неймар и Каземиро. На два пъти и гредите спасиха сърбите след удари на Алекс Сандро в 60-ата минута и Каземиро в 81-ата минута. „Плавите“ основно се бранеха и разчитаха на редки възможности за контраатаки.

Така Бразилия зае първото място в групата с актив от 3 точки, колкото има и Швейцария. Сърбия остана на последната позиция с 0 точки, а без актив е и Камерун. В следващия рунд „белите орли“ играят срещу африканците, а петкратният световен шампион ще се изправи срещу "кръстоносците".

Любопитен момент от двубоя е, че главен съдия отново беше Алиреза Фагани. Иранският рефер ръководеше срещата между двата отбора и на Мондиала в Русия, когато Бразилия отново спечели с 2:0 в груповата фаза.

Още след първия съдийски сигнал бразилците се втурнаха в атака. В 13-ата минута Неймар пробва да вкара директно от корнер, но Ваня Милинкович-Савич се справи и изби в нов ъглов удар. Последваха пропуски на Неймар, Каземиро и Винисиус.

В 35-ата минута Рафиня и Пакета направиха страхотно двойно подаване, но звездата на Барса би право в ръцете на стража на плавите.

Малко преди почивката нов златен шанс пропусна и Винисиус Жуниор. Той не успя да преодолее вратаря, озовал се сам срещу него.

След антракта двубоят продължи в същото русло. Рафиня и Неймар дадоха нов топ на пропуските. След час игра Алекс Сандро шутира от 25 метра, а кълбото се отби в дясната странична греда.

Само 120 секунди по-късно най-накрая вратата на сърбите бе разпечатана. Ричарлисон откри резултата с добавка отблизо. Неймар нахлу в пеналта и пусна топката към Винисиус. Последният стреля без забавяне, Милинкович-Савич изби, но топката стигна до дебнещия нападател на Тотнъм, който от няколко метра не сгреши – 1:0.

Ричарлисон удвои с 19-ия си гол с екипа на „селесао“ в 74-ата минута. Винисиус центрира в пеналта, където нападателят със страхотна странична ножица препарира Милинкович – Савич – 2:0.

Гредата отново се оказа последна преграда към мрежата на „белите орли“ в 81-ата минута. Каземиро получи топката на дъгата на пеналта и разтресе напречната греда.

В последните 20-а минути от мача „селесао“ се забавляваше на терена, като канонадата към вратата на Ваня Милинкович-Савич не спря. Сърбите пък така и не успяха да отправят поне един точен удар към тази, пазена от Алисон.

Бразилия – Сърбия 2:0

Голмайстори: 2:0 – Ричарлисон (62, 74)

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 10. Неймар, 11. Рафиня, 9. Ричарлисон, 20. Винисиус

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович, 25. Филип Младенович, 14. Андрия Живкович, 16. Саша Лукич, 8. Неманя Гудел, 20. Сергей Милинкович-Савич, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович