Полша - Саудитска Арабия, среща от група "С" на Мондиал 2022, стадион Едюкейшън Сити, който има капацитет от 45 350 места, начало 15.00 часа.

Последните 10 срещи на Полша във всички турнири: Общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби.

Последните 10 срещи на Саудитска Арабия във всички турнири: Общо 3 победи, 5 равенства и 2 загуби.

Съставите
Полша: Шченсни, Кеш, Глик, Кивьор, Берешински, Франковски, Криховяк, Биелик, Желински, Милик, Левандовски
Саудитска Арабия: Аловаис, Абдулхамид, Ал-Амри, Ал-Булайхи, Ал-Бураик, Ал-Малки, Ал-Бурайкан, Ал-Наджи, Кано, Ал-Давсари, Ал-Шехри

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: Начало на мача!

8 минута: Равностойно начало. След далечен удар на Ал-Бураик има рикошет и топката премина над вратата.

13 минута: Опасен удар на Кано под гредата, но Шченсни спасява. Саудитска Арабия е по-опасният от двата отбора.

18 минута: 3 бързи жълти картона за поляците, които определено отстъпваха на съперника в тези минути.

26 минута: Удар на Биелик е блокиран. Положението обаче не бе чак толкова сериозно.

36 минута: Без големи опасности в продължение на няколко минути. Мачът е доста слаб и накъсан заради чести нарушения.

39 минута: ГОООЛ ЗА ПОЛША! Европейците вкарват като от нищото. Бърза атака, при която Левандовски бе изведен добре, овладя отлично и от аутлинията върна към Желински, който стреля под гредата!

44 минута: ДУЗПА ЗА САУДИТСКА АРАБИЯ! ВАР преразгледа една ситуация за нарушение на Биелик срещу Ал-Шехри и реферът отсъди наказателен удар, след като прегледа положението отново.

45+1 минута: ПРОПУСК! Страхотно спасяване на Шченсни. Вратарят отрази удара на Ал-Даусари, а след това се справи и с добавката. Невероятна намеса наистина!

45+10 минута: Край на първото полувреме. Полша води, но Саудитска Арабия играе по-добре!

46 минута: Начало на второто полувреме!

55 минута: Хаос в наказателното поле на Полша! Европейците не могат да изчистят и Шченсни спасява удар отблизо. Вратарят отново е герой.

63 минута: ГРЕДА ЗА ПОЛША! Страхотен удар с глава на Милик, но топката се отби в гредата и азиатците оцеляха!

65 минута: НОВА ГРЕДА ЗА ПОЛША! Левандовски отклони отблизо, но в страничния стълб. Късметът пак покри Саудитска Арабия.

78 минута: Опасен удар преминава покрай вратата на Полша. Саудитска Арабия продължава да играе по-добре.

82 минута: ГОООЛ ЗА ПОЛША! ЛЕВАНДОВСКИ! Сушата за Левандовски на световното свършва! Нападателят отне след лошо овладяване от защитник на съперника и стреля в мрежата, за да гарантира успеха!

90 минута: 7 добавени минути.

97 минута: Край на мача. Полша оцеля и спечели!