Аржентина - Мексико, среща от група "С" на Мондиал 2022, стадион Лусаил Айконик, който има капацитет от 80 000 места, начало 21.00 часа.

Последните 10 срещи на Аржентина във всички турнири: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Последните 10 срещи на Мексико във всички турнири: Общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби.

В последните 10 директни срещи аржентинците имат 6 победи, мексиканците имат 1 победа и 3 пъти са завършили наравно.

Селекционерът на "гаучосите" Лионел Скалони сменя половината състав от загубата с 1:2 от Саудитска Арабия. Очаквано на пейката остава Кристиан Ромеро, който носи основна вина за поражението. До него са още двама бранители, които бяха титуляри срещу арабите - Науел Молина и Николас Таляфико, както и Леандро Паредес и опитният Папу Гомес. На техните места започват съответно Лисандро Мартинес, Гонсало Монтиел, Маркос Акуня и халфовете Гуидо Родригес от Бетис и Алексис Мак Алистър от Брайтън.

Херардо Мартино също прави промени от равенството 0:0 с Полша. Мексико ще играе една идея по-дефанзивно, като Алексис Вега и асът на Наполи Ървинг Лосано стартират в предни позиции. На скамейката остава Едсон Алварес от Аякс.

Аржентина е опрян до стената и няма право на грешка, за да не изпадне в положението от Мондиал 2018 г. Тогава след два мача, отборът имаше само 1 точка и по чудо прескочи групата, след като Маркос Рохо вкара победен гол срещу Нигерия в 86-ата минута. Но "ацтеките" определено са удобен съперник за Лео Меси и компания, защото "гаучосите" спечелиха последните си три мача срещу тях с голова разлика 8:0. Те бяха приятелски, а през 2010 г. отборите играха 1/8-финал на Световното и Аржентина се наложи с 3:1.

Аржентина - Мексико 2:0

Голмайстори: 1:0 Меси (64), 2:0 Фернандес (87)

Аржентина: Мартинес, Монтиел (63-Молина), Отаменди, Мартинес, Акуня, Де Пол, Родригес (56-Фернандес), Мак Алистър (69-Паласиос), Ди Мария (69-Ромеро), Меси, Лаутаро (63-Алварес)
Селекционер: Лионел Скалони

Мексико: Очоа, К. Алварес (66-Хименес), Морено, Монтес, Араухо, Гайярдо, Ерера, Гуардадо (41-Гутиерес), Чавес, Вега (66-Антуна), Лосано (73-Алварадо)
Селекционер: Херардо Мартино

Стадион: "Лусаил Айконик"
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)
Жълти картони: Монтиел (Аржентина); Араухо, Гутиерес, Ерера, Алварадо (Мексико)

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1' Начало на мача.

3' Родриго Де Пол с хубаво центриране в наказателното поле, което обаче е изчистено.

8' Корнер за Мексико, но топката е пратена право в краката на Меси.

10' ШАНС ЗА МЕКСИКО! След центриране от фаул, топката е отклонена на далечна греда към непокрития Ектор Морено, който не успява да засече.

20' Напрежението е огромно, води се здрава битка в средата на терена и няма чисти голови положения във важния мач.

25' Гонсало Монтиел е намерен на чиста позиция на фланга, но центрирането му не е добро. Впоследствие е вдигната и засада.

29' Още няма точен удар в мача, отборът на Аржентина въобще не е стрелял към вратата на Гийермо Очоа.

32' Води се здрава битка в средата на терена. Вече има 13 фаула в мача, 8 от които са извършени от играчи на Мексико.

33' Първи корнер за Аржентина, Мексико се справя и чисти.

34' Меси пробва директен удар от фаул от фланга, но Очоа боксира, след което Лисандро Мартинес извършва нарушение срещу опитния вратар.

41' Лаутаро Мартинес засича центриране на границата на вратарското наказателно поле, но ударът му с глава е слаб и неточен.

45' ПЪРВО СПАСЯВАНЕ В МАЧА! Алексис Вега стреля силно от фаул, но Емилиано Мартинес лови.

45+4' Далечен удар на Вега, който излиза в аут.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

50' Фаул за Аржентина на отлична позиция за Лео Меси.

51' Удар на аржентинския гений, но високо над вратата.

54' 8:12 – настоящият брой фаулове от двата отбора.

57' Обещаващо центриране на Меси, но то не намера никой.

64' ГООООООЛ! Меси открива резултата със страхотен удар извън наказателното поле! Ди Мария намира Меси пред наказателното поле, който укротява топката и нанася страховит удар, влетял в долния десен ъгъл. Фантастичен гол!

70' Науел Молина засича от воле от границата на наказателното поле, но в облаците.

77' Хулио Алварес търси Меси в наказателното поле след бърза атака, но седемкратният носител на Златната топка е спрян в последния момент.

78' Меси центрира от аутлинията, но Очоа избива.

87' ГООООООЛ! Енцо Фернандес слага точка на спора. Меси намира халфа на Бенфика, който с редица финтове обърква защитата на Мексико и с великолепен удар в далечния ъгъл матира Очоа за 2:0!