Уелс и Иран излизат един срещу друг в мач от група "В" на Мондиал 2022. Преди него Гарет Бейл и компания имат 1 точка, иранците са с нулев актив.

Формата на Уелс: Общо 2 победи, 3 равенства и 5 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 6 домакинства.

Формата на Иран: Общо 5 победи, 1 равенство и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 3 загуби в последните 4 гостувания.

Уелс - Иран 0:2

Уелс: Хенеси, Мефам, Родон, Дейвис, Робъртс, Рамзи, Ампаду, Уилсън, Уилямс, Бейл, Мур

Иран: Сейед Хосейни, Мохамади, Маджид Хосейни, Пуралиганджи, Резаеин, Хайсафи, Езатолахи, Нуролахи, Голизадех, Тареми, Азмун

Проследете мача на живо с Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Уелс - Иран. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

8 минута: Спокойно начало на срещата, действията се развиват основно в средата не терена, без каквито и да било опасности пред една от двете врати

12 минута: Страхотно положение за Уелс. Конър Робъртс пусна страхотен пас към Кийфър Мур на точката на дузпата, последва акробатичен удар, но Хосейни направи уникално спасяване и запази вратата си суха

15 минута: Отменен гол за Иран. Робъртс сгреши детински и позволи на персите да направят бърза контра, при която топката достигна до Али Голизадех, който опънат мрежата зад Хенеси, но попадението правилно бе отменено поради засада

21 минута: Азмун се освободи от защитата на Уелс и стреля остро, но над вратата на европейците

29 минута: Мур свали топката на Гарет Бейл, който стреля от воле, но Хосейни без проблеми спасява

39 минута: Спокойни минути, в които двата състава сериозно са се захапали в средата на терена. Без каквито и да било сериозни голови положения

44 минута: Четири минути добавено време на това скучно първо полувреме

45+4 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

51 минута: Страхотен шанс и две греди за Иран. Персите сътвориха уникална контра атака, при която Аарън Рамзи загуби в средата на терена, след което последва извеждащ пас към Сердар Азмун, който напредна и стреля, а топката се отби от лявата греда на Хенеси. Секунди след това Али Голизадех отправи удар извън наказателното поле, който срещна дясната греда, а при добавката Азмун от непосредствена близост не можа да преодолее Хенеси.

60 минута: Един час игра, като до този момент иранците много павилно задържат топката, действат стабилно в защита, а в същото време правят опасни контри. Европейците определено разочароват в този мач

65 минута: Силни минути на персите, които определено надиграват Гарет Бейл и компания

67 минута: Меле в наказателното поле на Иран, при което Гарет Бейл се опита да вкара с петичка, но без успех

68 минута: Звездата на Иран - Сердар Азмун, напуска изтощен терена

73 минута: Поредно положение за Иран. Езатолахи стреля по диагонала от границата на пеналта, но Хенеси показва класа и спасява

84 минута: Страхотен шанс за Уелс, но Хосейни спаси силен удар на Бен Дейвис

85 минута: Скандален момент в мача. Вратарят на Уелс Хенеси едва не нокаутира играч на Иран далеч преди дъгата на наказателното поле. Последва едва жълт картон за Хенеси, което вбеси иранците, които награбиха главния съдия, който моментално отиде да разгледа ситуацията и с помощта на ВАР корегира решението си и справедливо изгони Хенеси.

89 минута: Невероятно положение за Иран. Мехди Тураби стреля страховито от границата на наказателното поле, но топката профучава до гредата.

90 минута: Девет минути добавено време

90+8 минута: ГОЛ ЗА ИРАН. Джо Алън не успя да изчисти една топка и я прати в краката на ЧЕшми, който с уникален шут от дъгата на наказателното поле опъна мрежата на Уелс

90+10 минута: ГОЛ ЗА ИРАН: Персите сътвориха уникална контра, при която Резаеин се озова на чиста ситуация и елегантно вкара

90+11 минута: Край на мача