Катар и Сенегал ще гонят първи точки на Мондиал 2022 в мача помежду си, след като започнаха със загуби, съответно от Еквадор и Нидерландия.

Формата на Катар: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 9 домакинства.

Формата на Сенегал: Общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 6 гостувания.

Катар - Сенегал 1:3

Голмайстори: 0:1 Диа (41), 0:2 Диедиу (48), 1:2 Мунтари (78), 1:3 Денг, Сис (84)

Катар: Баршам, Корея, Мохамад, Хухи, Хасан, Ахмед (83-Тарек), Ал Хейдос (74-Мунтари), Будиаф (69-Хатим), Мадибо, Абдула, Афиф
Селекционер: Феликс Санчес

Сенегал: Менди, Сабали, Кулибали, Диало, Якобс (78-П.Сисе), Диата (64-Сис), Н. Менди (78-П. Сар), Гей, Сар (74-Ндиайе), Диедиу (74-Денг), Диа
Селекционер: Алиу Сисе

Стадион: "Ал Тумама"
Съдия: Антонио Лаос (Испания)
Жълти картони: Мохамад, Ахмед, Мадибо (Катар); Диа, Якобс (Сенегал)

Проследете мача на живо с Gol.bg:

1' Начало на мача.

4' Първи интересен момент в мача. Исмаила Сар се измъква и стреля от наказателното поле, но покрай дясната греда.

9' Нампали Менди шутира от дистанция, но на километри от лявата греда.

16' Пропуск на Крепин Диата! Той си освобождава пространство в наказателното поле и отправя добър удар към левия ъгъл, но Мешаал Аиса Баршам избива в корнер.

17' Фамара Диедиу надскача защитата на границата на малкото наказателно поле след подаване от корнер и насочва топката много встрани от дясната греда. Вратарят на Катар Мешаал Аиса Баршам определено увисна при ситуацията.

24' Нов шанс за Сенегал. Идриса Гей стреля от границата на наказателното поле, но топката минава точно покрай лявата греда.

30' Мешаал Аиса Баршам отново не се намесва добре, но Сенегал не успява да се възползва и в крайна сметка вратарят лови.

33' ИМА ЛИ ДУЗПА ЗА КАТАР? Акрам Афиф се свлича в наказателното поле след съприкосновение със защитник. Тръпмен в очакване!

34' Според съдията Антонио Лаос (Испания) дузпа няма, играта продължава, феновете на домакините са недоволни.

41' ГОООООЛ! Сенегал повежда след кошмарна грешка на Буалем Хухи. Той се подхлъзва в наказателното поле и подарява топката на дебнещия Булайе Диа, който не бърка сам срещу вратаря за 1:0!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

48' ГООООООЛ! Сенегал повежда с 2:0! Фамара Диедиу скочи най-високо в наказателното поле, за да засече топката от ъгловия удар, перфектно изпълнен от Исмаил Якобс. Ударът му с глава беше и прецизен и вратарят нямаше шанс!

61' ШАНС ЗА КАТАР! Абделкарим Хасан отправя страховит удар, който минава безкрайно близо от целта.

63' НОВ ПРОПУСК ЗА ДОМАКИНИТЕ! Аломез Али стреля, Менди плонжира и избива с върха на пръстите си.

67' НОВО ПРЕВЪЗХОДНО СПАСЯВАНЕ НА МЕНДИ! Вратарят отразява удар с глава, отправен към левия ъгъл от Исмаил Мохамад след центриране от крилото.

73' Буалем Хухи отправи опасен пас по земя в наказателното поле, но защитник го блокира.

78' ГООООООЛ! Катар намалява изоставането си! Мохамед Мунтари прави резултата 1:2. Той скача най-високо, за да засече перфектно центриране на Исмаил Мохамад и прави безпомощен Менди!

84' ГОООООЛ ЗА СЕНЕГАЛ! Африканците вкарват трети гол чрез две от резервите си. Папе Сар намира Бамба Денг точно пред вратата и за него не е проблем да сложи точка на спора!