Нидерландия и Катар излизат един срещу друг в мач от група "А" на Мондиал 2022.

"Лалетата" преследват победа, за да спечелят групата си, след като след два кръга имат 4 точки. Домакините на турнира са с нулев актив, с 4 т. още е Еквадор, с 3 пункта е Сенегал.

Формата на Нидерландия: Общо 7 победи и 3 равенства в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 3 равенства в последните 6 домакинства.

Формата на Катар: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 загуба в последното гостуване.

Нидерландия - Катар 2:0

1:0 Гакпо - 26'

2:0 де Йонг - 49'

Нидерландия: Ноперт, Тимбер, Ван Дайк, Аке, Блинд, Дъмфрис, Де Роон, Де Йонг, Клаасен, Гакпо, Депай

Катар: Баршам, Ахмед, Хасан, Хухи, Корея, Мохамад, Хатем, Мадибо, Ал Хейдос, Афиф, Абдула

1' Начало на мача!

1' Ван Дайк с дълъг пас за Депай, топката отива в аут.

3' Слаб удар в ръцете на Ноперт. Катарците също могат да играят футбол!

4' Дейли Блинд опита да прехвърли вратаря, но стори същото и с вратата на съперника.

11' Карамбол в пеналта на катарците, които незнайно как отново оцеляват.

14' Неточна тупалка на Мемфис Депай.

21' Катарците също опитват да разиграват, но без успех в последната третина.

24' Хасан с истинска бомба - много над целта.

26' ГОООООООЛ! Коуди Гакпо бележи в долния десен ъгъл с изстрел от петнайсетина метра. Трети гол за него на Мондиал 2022.

29' Отново далечен шут на катарците чрез Мохамад, който не затруднява вратаря на Нидерландия.

36' Нидерландия владее топката в 75% от игровото време.

41' Неточен удар на Гакпо. Маркирана е и засада.

45' Още три минути футбол.

45' + 3  Край на първата част!

46' Играта е подновена!

49' ГОООООООЛ! Френки де Йонг удвоява аванса на своите. Клаасен намира Депай с дълъг пас, но изстрелът отблизо на Мемфис е спасен. Френки обаче е заел точното място и вкарва на празна врата!

55' Катарците не падат духом и се опитват да играят футбол.

60' Момчетата на Луис ван Гаал видимо намалиха темпото, пазейки сили за важните елиминационни битки.

65' Започват смените. Темпото ще спадне още повече.

68' ГООООООЛ! Резервите Янсен и Бергюз матираха защитата на Катар. Тук обаче има игра с ръка на Гакпо и реферът реши да отмени гола, след като изгледа ситуацията на видеоповторение.

77' Още един точен удар за Катар, но липсваше силата в опита на Хатем.

83' И за двата отбора ще бъде добре, ако добавеното време е минимално.

88' Педро бие много встрани от целта.

90' Още 6 минути футбол за Катар на домашното им световно първенство.

92' ГРЕДА на влезлия като резерва Бергюз, на когото отмениха и гол по-рано днес.

96' Край на мача! Нидерландия печели групата със 7 пункта, Катар приключва на дъното с 0 точки.