Гана и Уругвай се изправят помежду си в решаващ мач от група "Н" на Мондиал 2022. Преди него африканците заемат 2-ро място с 3 точки, докато южноамериканците имат 1 т.

Формата на Гана: Общо 6 победи и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи в последните 3 домакинства.

Формата на Уругвай: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Гана - Уругвай 0:2

Голмайстори: 0:2 Де Араскаета (26, 32)

Гана: Зиги, Сейди, Амартей, Салису, Баба, Партей, Самед (72-Киере), Кудус (90+8-Фатаву), Андре Аю (46-Букари), Джордан Аю (46-Сюлеймана), Уилямс (72-Семеньо)
Селекционер: Ото Адо

Уругвай: Рошет, Оливера, Коатес, Хименес, Варела, Валверде, Бентанкур (34-Весино), Пелистри (66-Де ла Крус), Де Арасаета (80-Канобио), Нунес (80-М. Гомес), Суарес (66-Кавани)
Селекционер: Диего Алонсо

Стадион: "Ал Жануб"
Съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Жълти картони: Сюлеймана (Гана); Нунес, Суарес. Коатес (Уругвай)

Проследете мача на живо с Gol.bg:

1' Начало на мача.

8' Спокойно начало на мача.

14' Факундо Пелистри за малко да се измъкне сам срещу вратаря, но в последния момент е спрян от ганайски защитник.

15' ПЪРВА ГОЛОВА ВЪЗМОЖНОСТ В МАЧА! Джордан Аю нахлува към пеналта и стреля фронтално срещу вратата. Серхио Рошет не се намесва добре и изпуска топката, след което Алиду Сейду се опитва да направи добавка, но е отсъдена засада.

16' ЧАКАЙТЕ МАЛКО! ВАР се намесва да провери дали има дузпа за Гана!

18' ТОВА Е ДУЗПА ЗА ГАНА! Даниел Зиберт гледа монитора и посочва бялата точка.

19' Футболистите на Уругвай са бесни, заобиколиха съдията от Германия и Дарвин Нунес получава жълт картон за протести.

20' ПРОПУСК! Зад топката застава Андре Аю и стреля в долния ляв ъгъл, но Рошет спасява! Дежа вю от 2010 година!

23' ОГРОМЕН ПРОПУСК ЗА УРУГВАЙ! Дарвин Нунес е изведен сам срещу вратаря и го прехвърля. Уругвай вече вижда как повежда, но в решаващия момент Мохамед Салису чисти в корнер, след който ганайците чистят.

26' ГОООООЛ! Уругвай повежда! Гана губи топката в центъра на терена и Дарвин Нунес намира Луис Суарес. Той стреля, Лоурънс Ати-Зиги не се намесва добре и при добавката Джордан Де Араскаета бележи с глава за 1:0!

29' В този момент Уругвай се класира за 1/8-финалите, но има още много време до края на двата мача.

32' ГОООООЛ! Джордан Де Араскаета отново е точен! Луис Суарес с чудесен прехвърлящ пас намира халфа на Фламенго, който засича без никаква подготовка от въздуха и преодолява вратаря за 2:0!

45' Осем минути добавено време.

45'+5 Хосе Хименес засича с глава, но в аут.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' Гана започва агресивно второто полувреме.

57' ЩЕ ИМА ЛИ ДУЗПА ЗА УРУГВАЙ? ВАР отново се намесва за фаул на Даниел Амартей срещу Дарвин Нунес.

59' РЕШЕНИЕТО Е ВЗЕТО! Дузпа за Уругвай няма и играта продължава.

65' ОГРОМЕН ПРОПУСК ЗА УРУГВАЙ! Факундо Пелистри пробива в наказателното поле и отправя страхотен удар, който минава точно покрай лявата греда.

70' КАКВО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ФЕДЕРИКО ВАЛВЕРДЕ! Халфът на Реал Мадрид засича от воле от около 25 м и Зиги избива със сетни сили.

77' Опит на Валверде за прехвърлящ удар почти от центъра, но топката излиза в аут.

80' ШАНС ЗА ГАНА! Антоан Семеньо достига до отбита топка в наказателното поле и стреля силно по земя към далечния ъгъл, но в аут.

82' НОВ ПРОПУСК ЗА ГАНА! Мохамед Кудус нагласи топката на левия си крак и шутира силно, но Рошет избива.

86' НОВА ДРАМА НА МОНДИАЛ 2022! Лошо за Уругвай. Южна Корея повежда на Португалия и има по-добра голова разлика - 4:4 срещу 2:2, и азиатците се изкачват на 2-ро място в класирането.

89' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА УРУГВАЙ! Кавани засича с глава, но вратарят с феноменална намеса спасява. Ако това беше гол, Уругвай изместваше Южна Корея от 2-то място. Но е отсъдена и засада при атаката.

90' Осем минути продължение.

90+1' Кавани и Уругвай искат дузпа, но съдията казва играта да продължи.

90+5' КАКВА НАМЕСА НА ЗИГИ! Вратарят спасява мощно изпълнение на Макси Гомес.

90+6' Камал Дийн Сюлеймана може да вкара за Гана, но вратарят спасява.

90+7' ГОЛОВИТЕ ПОЛОЖЕНИЯ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СЛЕДВАТ ЕДНО СЛЕД ДРУГО! Себастиан Коатес получава брилянтно подаване и и стреля, но покрай дяната греда.

90' Край на мача. Уругвай и Гана са аут от Мондиал 2022, Южна Корея се класира напред.