Южна Корея и Португалия се изправят един срещу друг в мач от група "Н" на Мондиал 2022. Преди него азиатците имат 1 точка, докато Кристиано Роналдо и компания са с пълен актив от 6 т. и си осигуриха участие на 1/8-финалите. Иберийците обаче ще се опитат да запазят лидерската си позиция.

Формата на Южна Корея: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 4 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 7 домакинства.

Формата на Португалия: Общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 1 равенство и 1 загуба в последните 3 гостувания.

Проследете мача на живо с Gol.bg:

Съставите
Южна Корея: Сюн-гю Ким, Йон-Гуон Ким, Джин-Су Ким, Кюн-Уон Куон, Муун-Хуан Ким, Уу-Йон Жун, Дже-Сун Лий, Ин-Бьом Хуан, Кан-Ин Лий, Хюн-Мин Сон, Ге-Сун Чо
Португалия: Коща, Дало, Пепе, А. Силва, Кансело, Марио, Невеш, Витиня, Нунеш, Роналдо, Орта

1 минута: Начало на мача!

5 минута: ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Европейците вкарват при първата си атака. Дало се измъкна отлично и успя да намери Орта, който след това реализира първия си гол на голям турнир!

15 минута: Опасен удар на Кансело, но вратарят на Корея избива. Все пак европейците контролират нещата на терена.

17 минута: ОТМЕНЕН ГОЛ! Сон центрира от корнер и прати топката към далечната греда, след което тя се оказа в мрежата. Засада обаче бе налице.

27 минута: КОРЕЯ ИЗРАВНЯВА! 1:1! Роналдо се оказа асистент, но през своята врата. След статично положение от Сон топката се отклони от Кристиано, след което се оказа перфектна за Йон-Гуон Ким и той изравни!

30 минута: Пропуск на Роналдо. Изведен на много добра позиция суперзвездата не успява да преодолее вратаря Сюн-Гю Ким. Все пак имаше и вдигнат флаг за засада.

35 минута: Дало овладя по страхотен начин 60-70 метров пас, измъкна се и стреля към далечния ъгъл, но вратарят изби.

42 минута: Витиня стреля силно от около 20 метра, но вратарят на Корея изби. Роналдо стреля твърде неточно при добавката.

45+2 минута: Край на първото полувреме!

46 минута: Начало на второто полувреме. Без промени в отборите!

52 минута: Португалците доминират, но без сериозни ситуации, а и на два пъти Роналдо се оказа в засада.

57 минута: Корейците се подобриха, но удар от въздуха на Кан-Ин Лий бе твърде неточен.

66 минута: Силен удар на Сон е отразен от вратаря на Португалия.

67 минута: Още по-опасен удар на Ин-Бьом Хуан, който вратарят на Португалия пак отрази. Корейците обаче станаха по-активни.

80 минута: Азиатският тим опитва удари отвсякъде, но без успех и без да създаде опасност за противника.

91 минута: ГОООЛ ЗА КОРЕЯ! 2:1! Драмата е пълна. При контраатака за Корея Сон напредна и задържа отлично, след което пусна към Хий-Чан Хуан, който стреля в мрежата. Този гол праща Корея напред!

96 минута: КРАЙ НА МАЧА! Корея спечели с 2:1, но трябва да изчака края на другия мач в групата!