Мароко и Испания излизат един срещу друг в 1/8-финален мач от Мондиал 2022.

Формата на Мароко: Общо 7 победи и 3 равенства в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 1 равенство в последните 4 домакинства.

Формата на Испания: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 5 гостувания.

Мароко - Испания 0:0

Мароко: Боно, Хакими, Агерд, Саис, Мазрауи, Унахи, Амрабат, Амалах, Зиеш, Ен-Несири, Буфал

Испания: Симон, Алба, Лапорт, Родри, Йоренте, Бускетс, Педри, Гави, Олмо, Асенсио, Торес

1' Начало на мача! Да си пожелаем много голове в двете врати!

5' Нищо интересно до момента. Напълно очаквано Ла Фурия владее топката в по-голяма част от времето.

10' Показалият страхотен офанзивен футбол до момента Мароко все още не може да разгърне облика си.

12' Нещо като първа възможност в срещата. Ашраф Хакими стреля над целта от пряк свободен удар!

17' Мароканците се чувстват видимо по-добре, но Испания продължава да е по-активният отбор.

22' Откъм интересни ситуации, това е един от най-безличните мачове на световното за половин полувреме. Но тук има нещо... Напрежението се усеща, във въздуха "виси" огромен заряд...

25' ГРЕДА за Испания, но космическата засада на Феран Торес беше видима рано-рано.

26' Маркос Асенсио опъва мрежата на Мароко, но от нейната външна страна!

33' Снаряд на Мазрауи с левачката отдалеч, но Симон се справя.

37' Бързите къси пасове на испанците карат мароканците да тичат, да тичат, да тичат... Поне засега - никакъв проблем за тях.

41' Първото полувреме се изниза неусетно, а нулевото равенство би трябвало да изнерви повече Испания.

42' ОПАСНО! Буфал центрира отляво и Агерд стреля с глава, но малко над напречната греда!

45' КРАЙ на първото полувреме!

46' Играта е подновена!

49' Напрежение в малкия пеналт на Испания! Симон явно се смята за Пеле, защото разиграва спокойно пред съперник! Поне засега му се разминава.

55' ОПАСНО! Тупалка на Дани Олмо, но Боно боксира! Това беше първи точен удар за Испания!

57' Мароко също атакува отляво. Испания очевидно ще има големи проблеми с днешния си противник.

63' Испания продължава мача без Асенсио и Гави. Става интересно...

68' Вече сме в средата на второто полувреме, чиято първа част е по-скучна и от тази на първото.

75' Мирише на продължения. Двата отбора играят с мисъл за нещо повече от редовни 90+ минути...

77' Темпото на игра спадна видимо. От онзи заряд не остана нищо...

78' Комичен, пародиен, сватбарски шут на Дани Олмо. Тотална излагация...

80' Много хубав пробив на резервата Уилямс отдясно, но защитата на Мароко се справя.

82' Ооооо, това беше МНОГО ОПАСНО!!! Уилямс снабди Алваро Мората, който се отскубна отдясно и направи нещо като прострелно центриране, но без успех!

88' Две минути до края на редовното време.

89' Засада! Но преди това шутът на Уилямс беше блокиран! Напрежение в пеналта на Мароко.

90' Добавеното време е 5 минути.

90' + 2 Симон отново се прави на такъв, какъвто не е, но отново се разминава само с уплаха. Вратарят на Испания вече за втори път разиграва спокойно пред погледа на мароканец точно пред голлинията си!!!

90' + 5 Боно СПАСЯВА Мароко!!! Олмо центрира опасно към долния ляв ъгъл, но вратарят на Мароко се намесва!!!

90' + 6  КРАЙ на редовното време и добавеното време! Предстоят 2 продължения по 15 минути!!!!

91' Начало на първото продължение!

95' ЗАСАДА на Чедира, който обаче се изложи с невероятен пропуск след намесата на Лапорт! Мароканецът беше изведен сам срещу вратаря от дълбочина, но се забави и дори не отправи шут.

100' Вече сто минути футбол, а гол още няма. Опасно центриране за Испания отляво, но Мароко се справя! Балде шутира мощно, но е блокиран!

105 ПРОПУСК за Мароко!!! Чедира излиза сам срещу Симон, но бие в обсега му!!! Вратарят на Испания СПАСЯВА своите!

105' + 1 КРАЙ на първото от двете продължения!

106' Начало на второто продължение!

111' Двата отбора вече мислят за дузпите и не искат да рискуват.

114' Амрабат излиза на добра позиция, но се забавя и опасността отмина!

117' Какво стори, Алваро?! Мората напредва, но направи много слаб пас отляво и Мароко си отдъхва!

118' Хакими чисти в корнер след остро центриране на Уилямс.

120' Още 3 минути футбол до ДУЗПИТЕ!!!

121' Бускетс бие, но е блокиран!

122' Резервата Сарабия отклонява, но печели само корнер!

123' ОПАСНОООООООО!!!!! Сарабия стреля от малък ъгъл, но топката минава диагонално покрай лявата греда! Ах, какъв златен шанс! най-доброто положение в мача за Испания!!!

123' КРАЙ на мача! И тук ще има ДУЗПИ!!!