Славният ЛА Лейкърс продължава да се мъчи на старта на сезона. Езерняците са все още без победа, след като тази нощ паднаха със 109:120 у дома от Денвър и регистрираха четвърто поредно поражение.

През миналия сезон калифорнийци загубиха първите си 5 срещи, а след това направиха най-слабия сезон в историята си, така че случващото се определено е притеснително.

Кенет Фарийд водеше Нъгетс с 28 точки и 15 борби, а Данило Галинари добави 21 точки за триумфа, който бе 10-и за Денвър в последните 11 мача срещу Лейкърс и 5-и пореден в „Стейпълс Сентър“.

Джордън Кларксън водеше домакините с 30, Лу Уилямс добави 24, а Коби Брайънт остава едва с 11. Емануел Мудиай спечели битката на новобранците срещу Д’Анджело Ръсел, като завърши с 12 точки и 10 асистенции за триумфа.

Гостите решиха двубоя в третата част, когато вкараха 11 от последните си 15 стрелби и превърнаха пасив от 6 точки в аванс от 10. Денвър подобри баланса си до 2-2 през сезона.

Останалите резултати: Шарлът – Чикаго 130:105 (1-и успех за Хорнетс), Ню Орлийнс – Орландо 94:103 (Пеликанс са 0-4, Меджик с първа победа), Детройт – Индиана 82:94 (първа загуба за Пистънс и първа победа за Пейсърс), Маями –Атланта 92:98, Далас – Торонто 91:102 (Раптърс за първи път са 4-0), Сакраменто – Мемфис 89:103.