Джеймс Хардън избухна с 50 точки и трипъл-дабъл, за да може Хюстън да постигне важна победа над ЛА Лейкърс със 126:111.

Брадата напомни защо бе избран за МВП миналия сезон, след като вкара 11 точки в последните минути и помогна на Ракетите да си гарантират успех. Тексасци водеха със 109:106, когато гардът бе фаулиран при опит от тройката, а след  това реализира още два изстрела от дистанция за 118:106.

Той добави 10 борби и 11 асистенции, а Хюстън се подобри до 13-14. Езерняците продължават да вървят добре и са с показатели 17-11, като негодуваха срещу реферите и в последната четвърт на няколко пъти играха в защита с ръце на гърба.

„Просто не можеш да ги пипнеш, така че се опитвах  да играя без да правя нарушения“ обяви Лонзо Бол, а ЛеБрон Джеймс добави: „Срещу тях винаги трябва да се внимава, къде са ръцете ти, тъй като умеят да печелят нарушения“.

В другите мачове Дирк Новицки дебютира за сезона като вкара 2 точки, но Далас загуби във Финикс с 89:99. Това бе едва 5-ата победа за Сънс. Сан Антонио размаза ЛА Клипърс със 125:87 и записа 4-и пореден успех, а Орландо надви Чикаго с 97:91 в мач игран в Мексико Сити.