Манчестър Сити постигна много важна минимална победа с 1:0 над Борнемут в двубой от 29-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Дийн Корт".

Шампионите имаха превес през първото полувреме, което обаче завърши без голове. Сити запази търпение и все пак логичното се случи десетина минути след паузата, когато Рияд Марез откри резултата.

До края на мача срещата се доигра почти изцяло пред вратата на "черешките", които не допуснаха ново попадение. Серхио Агуеро можеше да вкара много красив гол чрез прехвърляне, но уцели напречната греда.

Манчестър Сити събра 71 точки и измести от върха Ливърпул, който има 69 пункта и мач по-малко. Борнемут е 12-и с 34 точки в актива си.

Момчетата на Пеп Гуардиола очаквано започнаха по-активно и още в самото начало тупалка на Серхио Агуеро срещна тялото на съперник, а при изпълнението на корнера удара с глава на оставения непокрит Отаменди мина покрай гредата.

"Небесносините" продължаваха да контролират играта и тяхната доминация ставаше все по-осезаема, но пък липсваха чистите голови положения. Вече беше изминал четвърт час игра, когато Давид Силва стреля неточно от движение при центрирането на Де Бройне отдясно.

Половин час след началния съдийски сигнал Джак Симпсън се намеси в точния момент при острото подаване на Де Бройне към Серхио Агуеро на близката греда. Отаменди пробва акробатично изпълнение със задна ножица, но кълбото профуча малко над целта.

Рахим Стърлинг можеше да изиграе ситуацията и по-добре при удара от движение след подаване отляво, а в края на първата част контузията на Кевин Де Бройне създаде главоболие на мениджъра на Сити Пеп Гуардиола.

"Гражданите" останаха търпеливи и откриха резултата десетина минути след почивката, когато влезлият като резерва в края на първата част Рияд Марез реализира шестия си гол за сезона с плътен удар в долния десен ъгъл, получавайки подаване от Давид Силва.

В средата на второто полувреме Стърлинг отправи точен, но доста слаб удар, попаднал право в ръцете на вратаря. Буквално секунди по-късно англичанинът получи страхотна възможност леко вдясно, но прати топката във външната част на мрежата.

Агуеро отправи хитър удар, но право в обсега на Боруц. В 77-ата минута стражът на "черешките" направи феноменално спасяване, когато отблизо спаси шута на Стърлинг. Марез опита добавка, но не уцели вратата.

Малко след това Кун можеше да вкара един от головете на сезона. Аржентинецът създаде впечатление, че ще центрира, но реши да пробва прехвърлящ удар и прати кълбото в напречната греда след поредната намеса на Боруц.

Вратарят на Борнемут направи още едно спасяване към края на редовното време, когато отказа Марез при опита му с глава.

Борнемут - Манчестър Сити 0:1

0:1 Рияд Марез - 55'

Борнемут: Боруц, Аке, Мефам, Смит, Клайн (Рико - 84'), Симпсън (Айб - 83'), Брукс (Мусе - 77'), Сърман, Даниелс, Фрейзър, Кинг

Манчестър Сити: Едерсон, Стоунс (Компани - 48'), Отаменди, Зинченко, Уокър, Гюндоган, Де Бройне (Марез - 45'), Д. Силва, Б. Силва, Стърлинг, Агуеро (Жезус - 90')