Витоша Бистрица не успя да спечели срещу Славия и двата отбора завършиха наравно 1:1 в двубой от 23-ия кръг в Първа лига.

Гостите се спасиха от поражение срещу новака в елита дълбоко в добавеното време с гол на Даниел Пеев, след като Милчо Ангелов беше дал аванс за "зелените".

През първата част стопроцентовите голови опасности пред двете врати липсваха. В 21-ата минута символичните гости застрашиха за първи път вратата, пазена от Християн Василев. Милчо Ангелов стреля от дистанция, но вратарят на "зелените" отби топката.

Домакините отвърнаха с опасен далечен шут на Лъчезар Котев, който премина на сантиметри от лявата греда в 42-ата минута.
В последните секунди на първата част Стефан Велев опита да затрудни Василев, но ударът му не намери целта.

След почивката Славия започна да играе по-активно. В 51-ата минута опасен прехвърлящ удар на Иван Минчев от дистанция премина на сантиметри над напречната греда на вратата на домакините.

След точно един час игра Орлин Старокин стреля опасно отблизо с глава, но топката излезе в аут.

Само две минути по-късно защитата на Витоша не успя да се справи с центриране на Иван Минчев, топката достигна до Андреа Христов и той шутира опасно по земя, но вратарят Василев отби топката.

В 67-ата минута Даниел Пеев от фаул с известна доза късмет прати кълбото във вратата, пазена от Антонис Стериакис.
В първата минута на добавеното време Галин Иванов не успя с глава да изравни резултата.

Дълбоко в продължението Милчо Ангелов с глава се разписа за крайното 1:1 след центриране на направилия официален дебют за "белите" Момчил Цветанов. Ангелов вкарва първото си попадение с екипа на Славия.

Витоша Бистрица - Славия 1:1 (0:0)

Голмайстори: 1:0 Даниел Пеев 67, 1:1 Милчо Ангелов 90+3

Витоша: Християн Василев, Румен Гьонов, Николай Христозов, Георги Ангелов, Ангел Стоянов (87-Стефан Христов), Четин Садула, Петко Цанков, Ивайло Лазаров (90-Кристиан Узунов), Орлин Старокин, Лъчезар Котев, Даниел Пеев (79-Григор Долапчиев)

Славия: Антониос Стериакис, Славчо Шоколаров, Костадин Велков, Андреа Христов, Александър Александров, Янис Карабельов (75-Владислав Узунов), Стефан Велев, Галин Иванов, Иван Минчев (83-Наско Милев), Ивайло Димитров (61-Момчил Цветанов), Милчо Ангелов

Жълти картони: Григор Долапчиев, Християн Василев (Витоша), Андреа Христов (Славия)
Съдия: Георги Димитров