Реал Мадрид победи Леганес с класическото 3:0 в първия двубой от 1/8-финалите за Купата на Краля, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Пред доста рехави за нивото на тима трибуни (44 231), футболистите на треньора Сантяго Солари започнаха срещата видимо изнервени и за пореден път показаха колеблива игра. Все пак домакините постепенно вдигнаха темпото и стигнаха до класически успех, благодарение на Серхио Рамос, който се разписа от дузпа и Лукас Васкес след нелепа грешка на гостите в защита. Класиката оформи Винисиус Жуниор след страхотно изпълнение от воле.

Така Реал стигна до добра преднина преди реванша, който ще бъде на 16 януари от 22:30 часа българско време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fx6eOk6BKiA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Преди да започне срещата футболистите на двата тима отдадоха почит с минута мълчание в памет на починалия наскоро бивш играч на "белия балет" Хуан Баутиста Агуеро.

Първата интересна ситуация в мача падна в 9-ата минута. Винисиус Жуниор проби опасно отляво и подаде към Дани Себайос, който отправи техничен изстел по диагонала. Вратарят на гостите Иван Куеяр обаче беше покрил ъгъла си и с лекота улови топката.

В 16-ата минута се разви подобна ситуация. Този път отдясно, Лукас Васкес напредна и пусна извеждащо подаване към Карим Бензема. Французинът дръпна спусъка от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

Две минути по-късно гостите бяха на път шокират "белия балет". Жерард Гамбау се измъкна от Алваро Одриосола и прати остро подаване по земя, успоредно на голлинията, но Мартин Брайтвайте се размина на сантиметри от топката.

В 25-ата минута Алваро Одриосола бе повален на земята в наказателното поле след съприкосновение със защитник. Съдията Хесус Хил Мансано обаче подмина ситуацията. Спорно положение.

Минута по-късно Брайтвайте отново имаше добра възможност да открие резултата. Той получи прекрасно извеждащо подаване от далечно разстояние. Нападателят напредна и успя да стреля миг преди Начо да го настигне. Топката обаче мината на сантиметри от дясната греда.

В 36-ата минута отново вездесъщият Брайтвайте притесни защитата на домакините. Футоблистът се извиси в наказателното поле и засече с глава центрирана от корнер топка. Кейлор Навас обаче блесна с изключително спасяване и парира удара.

В края на първото полувреме Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа. Жерард Гумбау игра непозволено срещу Одриосола и този път Хесус Хил Мансано посочи бялата точка. Серхио Расмос се нагърби с отговорността и бе безпощаден - 1:0.

През втората част домакините леко вдигнаха оборотите и в 47-ата минута Дани Себайос се озова на обещаваща позиция, след като получи на пас на ръба на пеналтерията. Ударът му обаче бе неточен и топката премина над напречната греда.

В 54-ата минута отново Себайос бе главен герой в ситуацията. Младокът си пробва късмета с мощна тупалка от далечно разстояние, но кълбото отново не намери очертанията на вратата.

Четири минути по-късно Винисиус направи поредното си гръмко нахлуване в наказателното поле. Футболистът мина на слалом през няколко играча и шутира технично от малък ъгъл, но неточно.

В 69-ата минута "белия балет" увеличи преднината си. Неразчетено връщане към вратаря Куеяр бе пресечено от Карим Бензема. Французинът подаде към Винисиус, който пък намери нахлуващия Лукас Васкес, който с лекота прониза опразнената врата.

В 77-ата минута резултатът стана класически. Одриосола достави хубаво центриране отдясно, което намери Винисиус, който с прекрасен удар от воле опъна мрежата на Куеяр за 3:0.

В 81-ата минута Кейлор Навас блесна с добро спасяване след на удар с глава от страна на Мартин Брайтвайте от опасна близост.

Реал Мадрид - Леганес 3:0

Голмайстори: Серхио Рамос (44'), Лукас Васкес (69') Винисиус Жуниор (77')

Реал Мадрид: Навас, Одриосола, Начо, Рамос, Родригес, Каземиро, Валверде, Себайос, Винисиус (Диас 78'), Лукас (Иско 71'), Бензема (Перес 84')
Треньор: Сантяго Солари

Леганес: Куеяр, Хуанфран (Мануел 78'), Бустинса, Сиовас, Тарин, Перес, Гумбау (Силва 46'), Ресио, Ел Жар (Ерасо 63'), Сабин, Брайтвайте
Треньор: Маурисио Пелегрино