Царско село победи Берое с 2:1 в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Домакините изиграха първата си среща в родния елит на своя стадион.

Мачът премина при бавно темпо, като домакините се оказаха костелив орех и показаха, че могат да бъдат сериозна спънка за всеки отбор. Изненадващо старозагорци пък не успяваха да наложат надмощие в нито един период от двубоя.

Трите точки за футболистите на треньора Никола Спасов дойдоха благодарение на попадения на Антон Карачанаков и Антонио Георгиев. За гостите се разписа капитанът Мартин Камбуров. Неостаряващият таран вече има 223 гола в кариерата си.

Двубоят започна динамично, като гостите владееха повече топката, но играчите на Царско село дебнеха всяка грешка в атака на заралии, за да предприемат контрадействия.

В 21-ата минута Божидар Кацаров подаде отдясно към Антон Карачанаков, който си поведе топката и с мощен удар откри резултата в първия мач на Царско село в елита на собствения му стадион.

В 40-ата минута Берое изравни. При изпълнение на корнер Мартин Димитров "увисна" под топката, а зад него хрътката Мартин Камбуров нямаше никакви проблеми да отбележи на по-малко от метър от голлинията.

През втората част старозагорци продължиха да изпитват сериозни затруднения. Темпото на игра леко се увеличи, като основна причина това да се случи бе сянката, която падна над игрището.

В 71-ата минута Александър Цветков загуби топката пред наказателното поле на Берое. Тя попадна в Антонио Георгиев, който с удар по земя намери левия ъгъл на вратата на Перниш.

Цaрско село: 1. Димитров, 3. Кавдански, 2. Карбониери, 4. Марков, 14. Минев, 6. Георгиев, 44. Кацаров, 11. Антуи, 7. Карачанаков, 8. Ната, 10. Минчев
Треньор: Никола Спасов

Берое: 12. Перниш, 19. Василев, 11. Бандаловски, 4. Алкан, 44. Генев, 8. Охене, 6. Цветков, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Еуженио, 9. Камбуров
Треньор: Александър Томаш