Реал Мадрид не показа милост и победи Галатасарай с разгромното 6:0 в двубой от Група А на Шампионска лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан тотално доминираха в срещата и само за 14 минути игра вече водеха с 3 гола преднина. Първо Родриго (4', 7') отбеляза две бързи попадения, а малко след това Серхио Рамос (14') бе точен от дузпа. В края на първото полувреме Карим Бензема (45') нанесе четвърти шамар на гостите.

През втората част кошмарът за Галатасарай продължи. Тимът обаче успя да допусне само още един гол, чието дело бе отново на Бензема (81'). В добавеното време на срещата Родриго (90+2') оформи крайния резултат и своя хеттрик в срещата.

Така Реал остава на второто място в групата си с актив от 7 точки, с 5 по-малко от лидера Пари Сен Жермен и 5 повече от третия Брюж. Галатасарай е на дъното с 2 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sVtIB7z461E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха още в четвъртата минута. Центрирана топка в наказателното поле на домакините бе насочена към Фредерико Валверде, който обаче се размина с нея. Футболистът бе ангажирал защитата около себе си кълбото попадна в краката на непокрития Родриго, който с майсторски удар по земя преодоля вратаря Фернандо Муслера.

Само три минути по-късно "белия балет" удвои преднината си. Автор на попадението отново бе Родриго, който се извиси над всички и засече с глава центриране отляво на Марсело - 2:0.

В 12-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Стивън Н'Зонзи, настъпи Тони Кроос на ръба на наказателното поле. След консултация с ВАР, съдията Феликс Цвайер посочи бялата точка. Серхио Рамос се нагърби с отговорността и изпълни наказателния удар в стил "Паненка".

Логично, след третия гол темпото на игра чувствително падна, като футболистите на "белия балет" разиграваха спокойно помежду си и не даваха шансове на гостите да се върнат в мача по някакъв начин.

В 38-ата минута Каземиро засече центриране от пряк свободен удар и прати топката във вратата на Галатасарай за четвърти път. Попадението му обаче бе отменено поради засада на халфа.

В последните секунди на първото полувреме Карим Бензема нанесе четвърти шамар на гостите. Родриго открадна топката отдясно и мълниеносно подаде към французина, който засече подаването и прати кълбото във вратата.

В добавеното време на първата част Еден Азар преодоля двама защитници и дръпна спусъка от малък ъгъл. Вратарят Фернандо Муслера обаче направи страхотно спасяване и с малка доза късмет топката излезе в корнер.

През вторите 45 минути кошмарът за гостите продължи, въпреки че на почивката треньорът Фатих Терим направи две промени в състава си. Това обаче по никакъв начин не помогна на Галатасарай.

В 67-ата минута опасна атака завърши с удар на Тони Кроос от границата на наказателното поле. Карим Бензема направи добавка от трудна позиция, но топката този път отказа да влезе във вратата.

В 68-ата минута влезлият преди секунди Иско бе близо до гола след първото си докосване на топката. Футболистът засече с глава центриране от ъглов удар, но Муслера успя да спаси.

В 75-ата минута Карим Бензема нахлу в наказателното поле на Галатасарай и се оказа очи в очи с вратаря. Французинът нанесе мощен удар, но Муслера спаси отбора си от поредно попадение.

В 78-ата минута гостите най-накрая стигнаха до интересно положение. Марио Лемина опита да направи добавка при отбита топка с добър удар с глава в долния ляв ъгъл, но Тибо Куртоа плонжира и предотврати срещата на топката с мрежата.

В 81-ата минута Бензема се разписа за втори път в срещата. Дани Карвахал пусна прострелно центриране по земя отдясно, къдео дебнещият в близост до вратата засече безпроблемно.

В добавеното време на срещата нова опасна атака завърши с извеждащо подаване на Бензема към Родриго, който безпроблемно отбеляза и оформи своя хеттрик.

Реал Мадрид - Галатасарай 6:0

Голмайстори: Родриго (4', 7', 90+2'), Серхио Рамос (14'д.), Карим Бензема (45', 81')

Реал: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело (Менди 43'), Каземиро (Модрич 60'), Валверде, Кроос, Родриго, Азар, Бензема (Иско 68')
Треньор: Зинедин Зидан

Галатасарай: Муслера, Мариано, Люиндама, Марсао, Нагатомо (Бююк 88'), Фегули, Н’Зонзи (Байрам 46'), Сери, Лемина, Бабел, Андоне (Донк 46')
Треньор: Фатих Терим