Барселона победи Леванте с 2:0 в последния мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Младият талант на каталунците Ансу Фати (30', 32')  избухна в рамките на две минути, а суперзвездата Лионел Меси бе асистент и за двете попадения. В добавеното време на срещата Рубен Рочина (90+2') отбеляза почетно попадение за гостите. Победата е хубав подарък за Жерард Пике, който днес празнува своя 33-и рожден ден.

Така Барса продължава да бъде на второто място с 49 точки, с 3 по-малко от лидера Реал Мадрид. Леванте пък се намира на 13-ото място с 26 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Lb4TImxUZGw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал, а първото голово положение дойде в 13-ата минута. Ансу Фати намери Лео Меси точно пред наказателното поле, но шутът на аржентинеца мина встрани от вратата.

В 20-ата минута без малко да се стигне до автогол във вратата на Леванте след изпълнение на корнер, а малко след това Иван Ракитич се опита да направи добавка, но изстрелът му се оказа прекалено висок.

В 30-ата минута Меси пусна прекрасен извеждащ пас към стоящия на ръба на засадата Фати, който пък прокара топката между краката на Фернандес Айтор и така откри резултата в мача.

В 32-ата минута младокът се разписа за втори път. Фати получи добър разсичащ защитата пас по трева в наказателното поле от Меси и отбеляза, прокарвайки топката в долния ляв ъгъл.

В края на полувремето Нелсон Семедо проби по прекрасен начин отдясно и достави топката на Антоан Гризман, който шокира публиката на "Камп Ноу", след като не уцели вратата от два метра разстояние.

През втората част каталунците продължиха да доминират и в 50-ата минута Меси пое подаване в наказателното поле и намери пространство за удар, преди да стреля по трева. Ударът му обаче бе блокиран.

Четири минути по-късно гостите създадоха първата си по-сериозна опасност. Рубен Рочина реагира превъзходно и стигне до избита топка, но изстреля кълбото високо над напречната греда.

В 67-ата минута Ернани получи хубаво подаване и нанесе обещаващ удар от движение под напречната греда. Опитът му обаче беше блокиран от вратаря на домакините Марк-Андре тер Стеген.

В 75-ата минута Меси си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо към долния десен ъгъл. Айтор Фернандес Абарискета обаче показа блестящ рефлекс и успя да спаси.

В добавеното време на срещата Рубен Рочина успя да отбележи почетно попадение за гостите, след мощен изстрел от далечно разстояние.

Барселона - Леванте 2:1

Голмайстор: Ансу Фати (30', 32'), Рубен Рочина (90+2')

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Лангле, Алба, Де Йонг (Артур 80'), Ракитич, Бускетс, Гризман (Роберто 71'), Фати (Пуч 87'), Меси
Треньор: Кике Сетиен

Леванте: Айтор, Мирамон, Весо, Постиго, Тоньо, Рочина, Вукчевич (Барди 80'), Мелеро (Ернани 60'), Кампаня, Марти, Моралес (Моя 60')
Треньор: Пако Лопес