Хегемонът в Италия Ювентус продължава с победния си марш и след изиграването на мачовете от 3-ия кръг на Серия "А".

Шампионите спечелиха с 2:1 гостуването си на новака Парма, а голямата звезда Кристиано Роналдо отново не успя да открие головата си сметка, въпреки че вече има отправени 23 удара. В герой за "бианконерите" се превърна Марио Манджукич, който се отличи с попадение и асистенция с пета. Така торинци печелят първите си 3 срещи за 4 път през последните 6 години.

Основният конкурент на Юве за Скудетото – Наполи, претърпя пълен крах при гостуването си на Сампдория. "Моряците" спечелиха с категоричното 3:0 с два точни изстрела на Грегори Дефрел. Отборът на Карло Анчелоти има 6 допуснати гола от началото на сезона от 6 точни изстрела към вратата им.

Милан взе първа победа след драматично 2:1 над Рома в голямото дерби на кръга. В герой за "росонерите" се превърна Патрик Кутроне. Младокът "взриви" трибуните на "Сан Сиро" в 95-ата минута след асистенция на звездното попълнение Гонсало Игуаин.

Интер също постигна дебютния си успех след 3:0 като гост над Болоня. Всички попадения паднаха след почивката, а тон даде Раджа Наинголан, който изигра първия си мач за "нерадзурите".

Сампдория – Наполи 3:0
2:0 Дефрел (11, 32), 3:0 Куалиярела (75)

Сасуоло – Дженоа 5:3
0:1 Пиатек (27), 1:1 Боатенг (34), 2:1 Лирола (38), 3:1 Бабакар (41), 4:1 Споли (45+2-авт), 5:1 Ферари (62), 5:2 Пандев (70), 5:3 Пиатек (83)

Торино – СПАЛ 1:0
1:0 Нкулу (52)

Фиорентина – Удинезе 1:0
1:0 Бенаси (73)

Парма – Ювентус 1:2
0:1 Манджукич (2), 1:1 Жервиньо (33), 1:2 Матюиди (58)

Болоня – Интер 0:3
0:1 Наинголан (67), 0:2 Кандрева (82), 0:3 Перишич (85)