Третият кръг в германската Бундеслига предложи няколко зрелищни и изключително драматични срещи, които за пореден път зарадваха любителите на футбола с порой от късни голове. Цели пет попадения дойдоха извън редовните 90 минути и само едно от тях не променяше знака на мача. Също цели пет гола пък паднаха в интервала от 87 до 89-ата минута на срещите.

В петък Борусия Дортмунд надви Айнтрахт Франкфурт с 3:1 у дома, макар отново да показа старата си слабост да губи аванса си в резултат след необяснимо отпускане. "Орлите" обаче набързо бяха пречупени от бившия им футболист Мариус Волф, а взетият под наем от Барселона Пако Алкасер вкара първия си гол за вестфалци.

В събота хегемонът в последните шест сезона Байерн Мюнхен удари със същия резултат Байер Леверкузен, който направи най-слабия старт в историята си и още чака първата си точка през кампанията. Вендел изведе "аспирините" напред в резултата, но четвърт час по-късно баварците вече бяха сътворили пълен обрат чрез Толисо и Робен. В края се разписа и Хамес Родригес, но шампионите завършиха мача с двама контузени - Толисо и Рафиня.

Единствените два други отбора със 100%-актив до момента Волфсбург и Херта трябваше да мерят сили и зрителите на "Фолксваген Арена" станаха свидетели на страхотно зрелище. Берлинчани вече докосваха победата с гол в 91-ата минута, но две минути по-късно "вълците" измъкнаха точката за крайното 2:2.

В герой за Нюрнберг се превърна бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан, който донесе точката на своите при гостуването на Вердер Бремен (1:1). Вура реализира страхотно попадение в 92-ата минута, за да попари стадион "Везерщадион".

РБ Лайпциг - Хановер 3:2
1:0 Полсен - 9'  1:1 Фюлкруг - 13'  2:1 Вернер - 40'  3:1 Вернер - 63'  3:2 Алборноз - 65'

Борусия Мьонхенгладбах - Шалке 2:1
1:0 Гинтер - 3'  2:0 Херман - 76'  2:1 Емболо - 93'

Вердер Бремен - Нюрнберг 1:1
1:0 Егещайн - 26'  1:1 Върджил Мисиджан - 92'

Фрайбург - Щутгарт 3:3
1:0 Гондорф - 1'  1:1 Инсуа - 44'  1:2 Гомес - 48'  2:2 Гондорф - 52'  2:3 Гомес - 56'  3:3 Валдшмидт - 81'