Италианският хегемон Ювентус победи с 2:0 Милан в голямото дерби от 12-ия кръг на Серия "А".

Головете на "Сан Сиро" отбелязаха Марио Манджукич (8’) и Кристиано Роналдо (81’). Малко след попадението на петкратния носител на Златната топка бившият стрелец на "бианконерите" Гонсало Игуаин си изпусна нервите и беше изгонен. В края на първото полувреме Ел Пипита пропусна и дузпа, за да бъде кошмарът му пълен. С успеха шампионите събраха 34 точки след 12 мача, което е най-доброто постижение в цялата история на калчото.

Един от преследвачите на Юве – Интер, претърпя пълен крах. "Нерадзурите" бяха разбити с 1:4 от Аталанта в Бергамо. И ако не бяха чудесните намеси на Самир Ханданович през първото полувреме, загубата за миланци можеше да е двуцифрена. По този начин чудесната серия на "синьо-черните" от 7 поредни успеха на Ботуша беше прекъсната.

Наполи излъга с 2:1 Дженоа на "водната пързалка" на "Мараси". При резултат 1:0 за "грифоните" срещата беше прекъсната заради пороя над Генуа. Стадионът се превърна в една голяма локва, но въпреки това гостите успяха да стигнат до обрат.

След три поредни мача Рома се върна на победния път. На своя стадион "Олимпико" в Рим, "вълците" сразиха с 4:1 Сампдория. С два гола се отчете Стефан Ел Шааруи. Лацио пък направи грешна стъпка при гостуването си на Сасуоло – 1:1, но въпреки това се изкачи в Топ 4, измествайки от заветната позиция Милан.

Резултати и голмайстори:

Фрозиноне – Фиорентина 1:1
0:1 Бенаси (47), 1:1 Пинамонти (89)

Торино – Парма 1:2
0:1 Жервиньо (9), 0:2 Инглезе (25), 1:2 Базели (37)

Спал – Каляри 2:2
1:0 Петаня (3), 2:0 Антенучи (71), 2:1 Паволети (73), 2:2 Йонита (76)

Дженоа – Наполи 1:2
1:0 Куаме (20), 1:1 Руис (62), 1:2 Бираски (86-авт)

Аталанта – Интер 4:1
1:0 Хатебоер (9), 1:1 Икарди (47-д), 2:1 Манчини (62), 3:1 Джимсити (88), 4:1 Гомес (90+д)

Емполи – Удинезе 2:1
1:0 Зайц (41), 2:0 Капуто (51), 2:1 Пусето (81)

Киево – Болоня 2:2
0:1 Сантандер (3), 1:1 Меджиорини (20-д), 2:1 Оби (45), 2:2 Орсолини (56)

Рома – Сампдория 4:1
1:0 Жесус (19), 2:0 Шик (59), 3:0 Ел Шааруи (72), 3:1 Дефрел (89), 4:1 Шааруи (90+3)

Сасуоло – Лацио 1:1
0:1 Пароло (8), 1:1 Ферари (15)

Милан – Ювентус 0:2
0:1 Манджукич (8), 0:2 Роналдо (81)