Хегемонът Ювентус и Наполи спретнаха истински трилър в едно от двете големи дербита от 2-ия кръг на Серия "А".

Шампионите се наложиха с 4:3 в Торино, но едва не изпуснаха победата, въпреки че до 62-ата минута имаха преднина от три чисти гола. Първо попадение за "черно-белите" вкара Данило, който се разписа точно 29 секунди, след като влезе в игра. Той стори това и с първото си докосване на топката като футболист на Юве.

За Наполи точни бяха трима футболисти, взети през лятото – Костас Манолас, Ървин Лозано и Джовани ди Лоренцо. В края обаче Калиду Кулибали си заби автогол и донесе успеха за Ювентус. За последно двата отбора си вкараха общо седем попадения през март 1993 г. Резултатът отново беше същият – 4:3 за "Старата госпожа".

В другото голямо дерби от кръга Лацио и Рома направиха зрелищно 1:1. Римските съперници уцелиха общо шест греди в сблъсъка – четири за "орлите" и две "вълците". Само за първите 45 минути те отправиха общо 21 удара, което е показателно за шоуто на "Олимпико".

Интер продължава с победния си рейд, след като надделя с 2:1 като гост над Каляри. Лаутаро Мартинес отново наказа сардинци и вече има три гола в три мача срещу тях. Победата донесе Ромелу Лукаку от дузпа, но моментът беше помрачен от расистки обиди срещу белгийския стрелец.

Милан записа първи успех през сезона след трудно 1:0 над Бреша на "Сан Сиро". Срещата беше лишена от динамика и интересни моменти, а защитникът Алесио Романьоли даде 35 точни паса от 35 опита през първото полувреме, което говори достатъчно за представянето на атакуващите футболисти в офанзивен план.

Резултати и голмайстори:

Болоня – СПАЛ 1:0
1:0 Сориано (90+3)

Милан – Бреша 1:0
1:0 Чалханоглу (12)

Ювентус – Наполи 4:3
1:0 Данило (16), 2:0 Игуаин (19), 3:0 Роналдо (62), 3:1 Манолас (66), 3:2 Лозано (68), 3:3 Ди Лоренцо (81), 4:3 Кулибали (90+2-авт)

Лацио – Рома 1:1
0:1 Коларов (17-д), 1:1 Алберто (58)

Удинезе – Парма 1:3
1:0 Ласаня (17), 1:1 Жервиньо (43), 1:2 Гальоло (59), 1:3 Инглесе (75)

Сасуоло – Сампдория 4:1
3:0 Берарди (29, 36, 43), 4:0 Траоре (47), 4:1 Куалярела (67-д)
Червен картон: Виейра 45+1' (Сампдория)

Лече – Верона 0:1