Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртифанлите на Откритото първенство на САЩ по тенис. В мач от четвъртия кръг българинът спечели със 7:5, 6:3, 6:4 срещу австралиеца Алекс де Минор за малко над два часа игра.

28-годишният българин направи поредния си много солиден мач в Ню Йорк, като не позволи да загуби подаването си в нито един гейм, а на свой ред реализира по един пробив във всеки от трите сета.

Освен това Димитров направи и много по-голямо количество печеливши удари спрямо Де Минор - 31 срещу само 20 за австралиеца.

В четвъртфиналите във вторник Григор Димитров ще играе с петкратния шампион Роджър Федерер, който по-рано днес записа чиста победа срещу белгиеца Давид Гофен.