Отборът на Катар спечели за първи път в историята турнира за Купата на Азия по футбол. На финала на първенството в ОАЕ тимът победи с 3:1 четирикратния първенец Япония.

Роденият в Судан Алмоез Али даде преднина на Катар в 12-ата минута със страхотен гол със задна ножица. С попадението, което бе девето за него, 22-годишният нападател счупи рекордна на иранската легенда Али Даеи по най-много голове на едно първенство.

Само четвърт час след гола на Али Катар удвои аванса си чрез ново чудесно попадение, чийто автор този път бе Абдулазиз Хатем.
В 69-ата минута Япония намали на 1:2 чрез Такуми Минамино, но всичко в срещата бе решено в 83-тата минута, когато Акрам Афиф бе точен от дузпа, за да направи резултата 3:1 в полза на катарците.

За Япония това бе първа загуба в мач за титлата на континенталното първенство на Азия.